Menu

Antonio Fuoco najszybszy w drugim dniu testowym GP3 na torze Yas Marina

Antonio Fuoco / Trident

Antonio Fuoco i Jack Aitken nadawali tempo podczas drugiego dnia posezonowych testów GP3 na torze Yas Marina w Abu Zabi.

W porannej sesji najszybszym okazał się Fuoco, który najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 1:55.135 i zakończył drugi dzień jako najszybszy kierowca w stawce. W godzinach popołudniowych najlepszym czasem popisał się Aitken, który osiągnął rezultat na poziomie 1:55.164, jednak był wolniejszy od Fuoco o 0.029 sekundy.

Trzecia lokata należała do Jake’a Dennisa z zespołu Arden International, który drugi dzień testowy zakończył z czasem 1:55.193 i wyprzedził Charles’a Leclerc’a, który stracił do swojego kolegi ponad 0.2 sekundy.

Czołową piątkę uzupełnił Matevos Issakyan z ekipy Koiranen GP, który podobnie jak poprzednicy, swoje najlepsze okrążenie pokonał w sesji porannej wykręcając 1:55.429.

Wszystko wskazywało na to, że w sesji popołudniowej kierowcy poprawią swoje rezultaty, jednak drugi dzień testowy został przerwany z powodu wypadku Willa Palmera, który uderzył w bandy obiektu w Abu Zabi.

W obu sesjach testowych, drugiego dnia na torze Yas Marina, testował także Antoni Ptak z zespołem Jenzer Motorsport, który najlepszy czas osiągnął w porannych jazdach osiągając 1:57.644, jednak rezultat nie pozwolił na awans na wyższą pozycję niż dwudziesta.

Wyniki drugiego dnia testów GP3:

Poz Kierowca Zespół Czas Strata Okr
1. Antonio Fuoco Trident 1:55.135 47
2. Jack Aitken Arden International 1:55.164 0.029 53
3. Jake Dennis Arden International 1:55.193 0.058 54
4. Charles Leclerc Arden International 1:55.423 0.288 54
5. Matevos Isaakyan Koiranen GP 1:55.429 0.294 37
6. Jake Hughes Status Grand Prix 1:55.475 0.340 52
7. Kevin Joerg Trident 1:55.636 0.501 45
8. Matthew Parry Koiranen GP 1:55.685 0.550 39
9. Nirei Fukuzumi ART Grand Prix 1:55.861 0.726 42
10. Alex Albon ART Grand Prix 1:55.989 0.854 52
11. Tatiana Calderon Status Grand Prix 1:56.077 0.942 41
12. Leonardo Pulcini Jenzer Motorsport 1:56.084 0.949 45
13. Steojn Schothorst Trident 1:56.196 1.061 46
14. Konstantin Tereschenko Campos Racing 1:56.231 1.096 43
15. Nyck de Vries ART Grand Prix 1:56.274 1.139 53
16. Nabil Jeffrei Koiranen GP 1:56.690 1.555 40
17. Will Palmer Status Grand Prix 1:56.757 1.622 56
18. Giuliano Alesi Jenzer Motorsport 1:57.153 2.018 55
19. Mahaveer Raghunathan Campos Racing 1:57.347 2.212 61
20. Antoni Ptak Jenzer Motorsport 1:57.644 2.509 53
21. Rahul Raj Mayer Campos Racing 1:58.539 3.404 54
Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE