Menu

Luca Ghiotto wygrywa sprinterski wyścig w Bahrajnie. Artur Janosz bez punktów

Luca Ghiotto / Trident

Luca Ghiotto wygrał wyścig sprinterski GP3 w Bahrajnie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej serii wyścigowej.

Esteban Ocon ruszał do wyścigu z trzema punktami przewagi nad Lucą Ghiotto, jednak po dzisiejszym wyścigu, Włoch odebrał mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ma teraz 2 punkty straty do lidera Mistrzostw.

Początek wyścigu był szalony. Ruszający z Pole Position Alfonso Celis Jr. przestrzelił pierwszy zakręt, a drugi Jann Mardenborough zderzył się z Jimmym Erikssonem. Eriksson spadł na 9. Miejsce, z kolei Brytyjczyk musiał się wycofać z rywalizacji.

Ghiotto dzięki temu awansował na drugie miejsce przed wczorajszego zwycięzcę Marvina Kirchoefera, który zyskał pozycję na drugim zakręcie.

Artur Janosz i Esteban Ocon zaliczyli słaby początek i utknęli za spowalniającym ich Mardenborough.

Ghiotto wyprzedził lidera wyścigu Celisa Jr. na pierwszym zakręcie drugiego okrążenia. Natomiast Ocon bez problemów pokonał Janosza na tym samym okrążeniu w piątym zakręcie i awansował na czwarte miejsce.

Następnie wyścig został zneutralizowany z powodu ogromnego wypadku Sandy Stuvika, który przeleciał nad tyłem bolidu Matheo Tuschera na ostatnim zakręcie uderzając w bandę. Na szczęscie wyszedł z niego o własnych siłach, ale wyścig został przerwany przez czerwoną flagę. Trzeba było naprawić uszkodzoną barierę.

Po restarcie Ghiotto zaczął szybko uciekać Oconowi, który wyprzedził kolegę z zespołu, Kirchoefera. Artur Janosz spadł na siódmą pozycję za Bernstorffa i Parry’ego.

Ocon wyprzedził Celisa na pierwszym zakręcie, natomiast to samo zrobił Bernstorff z Parrym i rozpoczął pościg za Kirchofferem. Jednak Parry odgryzł się Bernstorffowi i to on awansował na czwarte miejsce. Antonio Fuco jechał na szóstej pozycji i blokował Janosza, co wykorzystał Eriksson spychając Polaka na ósme miejsce.

Parry w końcu dopadł Celisa i awansował na trzecie miejsce, którego nie oddał do końca wyścigu. Bernstorff i Fuoco zderzyli się ze sobą w 8 zakręcie, ale nie kosztowało ich to utraty miejsc.

Ghiotto na ostatnim okrążeniu wykręcił najszybszy czas, za co otrzymał dodatkowe dwa punkty. Wygrał wyścig o 2.3 sekundy nad Oconem. Trzecił był Parry przed Brytyjczykiem Bernstorffem. Piąte miejsce zajął Fuoco, szóste Kirchoefer. Punktującą ósemkę zamknęli Eriksson i Celis.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE