Menu

Abt traci zwycięstwo w drugim wyścigu Formuły E w Chinach

Daniel Abt / Audi Sport ABT Schaeffler

Daniel Abt z zespołu Audi Sport ABT Schaeffler, stracił swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, po złamaniu przepisów regulaminu technicznego.

Niemiecki kierowca wygrał niedzielny wyścig o ePrix Hong Kongu, po błędzie prowadzącego Edoardo Mortary, który stracił panowanie nad bolidem i obrócił się na dwa okrążenia przed metą.

Jako pierwszy linię mety minął Daniel Abt, przed ścigającym go Felixem Rosenqvistem oraz powracającym do wyścigu Edoardo Mortarą.

Powyścigowa inspekcja bolidu Abta ujawniła jednak niezgodności w naklejkach bezpieczeństwa FIA, które znajdowały się falownikach oraz silnikach bolidu Niemca, niż te zadekalrowane w dokumentach technicznych.

Naruszenie regulaminu technicznego spowodowało ostatecznie dyskwalifikację Daniela Abta i przyznanie zwycięstwa Felixowi Rosenqvistowi z ekipy Mahindra.

Zespół po raz trzeci stracił zwycięstwo po decyzjach sędziów i zamierza odwołać się od ostatniej.

Dodatkowa kara 5000 euro dla Audi

Zespół Audi został także ukarany grzywną w wysokości 5000 euro za naruszenie zasad bezpieczeństwa, po tym, jak pięciu członków ekipy weszło na tor, aby dostać się na podium, zanim ostatni samochód zjawił się w parku zamkniętym.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE