Menu

Formuła E ujawnia układ toru na ePrix Paryża

Tor ePrix Paryża

Organizatorzy mistrzostw Formuły E zaprezentowali w środę lokalizację i układ toru dla pierwszego w sezonie 2015/2016 europejskiego wyścigu o ePrix Paryża.

Rywalizacja we Francji, która będzie pierwszą europejską rundą Formuły E, po wyścigach w Europie i Azji, odbędzie się 23 kwietnia w Paryżu wokół architektonicznego kompleksu Les Invalides.

Tor, który liczyć będzie 1.93 kilometra długości i musi zostać poddany homologacji FIA, został zaprezentowany w Hotelu de Ville w Paryżu, w którym gościły władze państwowe oraz lokalne, a także zaproszeni goście.

Paryski obiekt, który będzie liczył czternaście zakrętów, został zlokalizowany w niesamowitym otoczeniu - Muzeum Wojska i Grobie Napoleona, a także niesamowitych zabytków połączonych z budynkami z wizją przyszłości.

Jako seria mamy dużo szczęścia, że możemy ścigać się w niesamowitych miejscach, ale żadne z nich nie ma tak spektakularnego tła jak Paryż - powiedział szef Formuły E Alejandro Agag.

Etosem wyścigów Formuły E jest rywalizacja w sercu miast na całym świecie - Paryż z pewnością spełnia wszystkie te wymogi - dodał Hiszpan.

Z rywalizacji elektrycznych bolidów Formuły E w centrum Paryża, zadowolony jest także Jean Todt - Prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

FIA jest szczególnie zadowolona, że Formuła E będzie rywalizować na ulicach Paryża, miasta które jest naszym domem od ponad wieku” - powiedział Todt.

Jestem przekonany, że spektakl zaoferowany przez Formułę E, na torze zlokalizowanym na niesamowitym tle Les Invalides, będzie wydarzeniem naprawdę wyjątkowym wśród wydarzeń sportów motorowych na światowym poziomie - dodał Francuz

. Image © Formula E

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE