Menu

Latifi najszybszy podczas ostatnich posezonowych testów GP2 w Abu Zabi

Nicholas Latifi / DAMS

Najszybszym kierowcą ostatniego dnia testów GP2 w Abu Zabi na torze Yas Marina okazał się Kanadyjczyk Nicholas Latifi. Drugie miejsce przypadło Johnny’emu Cecotto, a trzecie Jordanowi Kingowi.

W porannej sesji, najszybszym okazał się Jordan King jadący bolidem zespołu MP Motorsport, który swoje najlepsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 1:49.880.

Podczas porannych testów dwukrotnie na torze pojawiły się czerwone flagi, po raz pierwszy, gdy Sergio Sette Camara, testujący bolid teamu Carlin, uderzył w barierę, natomiast drugi, kiedy Johnny Cecotto (Rapax) zatrzymał się w zakręcie numer dwadzieścia.

Drugie miejsce podczas porannej próby zajął Louis Deletraz (1:50.403). Trzeci rezultat uzyskał Johnny Cecotto (1:50.543).

W popołudniowej sesji, a zarazem w całym dniu najszybszy okazał się Kanadyjczyk Nicholas Latifi z czasem 1:48.929 i był jedynym kierowcą w piątkowej stawce, który przebił barierę 1:49. Kanadyjczyk okazał się także najszybszym zawodnikiem podczas całych posezonowych testów GP2.

Drugie miejsce przypadło Johnny’emu Cecotto z zespołu Rapax (1:49.141), a trzecie Jordanowi Kingowi z MP Motorsport (1:49.148).

Na czwartej pozycji ostatni dzień testów zakończył Brytyjczyk Oliver Rowland (DAMS). Piątą lokatę zajął Artem Markelov z Russian Time. Szóste miejsce i siódme miejsce przypadło debiutującym kierowcą Prema Racing: Antonio Fuoco i Charles Leclerc. ósmy był Sean Galeal (Arden International).

Wyniki trzeciego dnia testów posezonowych GP2 na torze Yas Marina:

Poz Kierowca Zespół Czas
1. Nicholas Latifi DAMS 1:48.929
2. Johnny Cecotto Rapax 1:49.141
3. Jordan King MP Motorsport 1:49.148
4. Oliver Rowland DAMS 1:49.188
5. Artem Markelov RUSSIAN TIME 1:49.226
6. Antonio Fuoco Prema Racing 1:49.345
7. Charles Leclerc Prema Racing 1:49.384
8. Sean Gelael Arden International 1:49.385
9. Alexander Albon ART Grand Prix 1:49.405
10. Callum Ilott ART Grand Prix 1:49.421
11. Nyck de Vries Rapax 1:49.573
12. Luca Ghiotto Arden International 1:49.585
13. Gustav Malja Racing Engineering 1:49.775
14. Louis Deletraz Racing Engineering 1:49.951
15. Sergio Sette Camara Carlin 1:50.036
16. Philo Paz Armand Trident 1:50.254
17. Dani Juncadella Pertamina Campos Racing 1:50.665
18. Christopher Hoher RUSSIAN TIME 1:50.668
19. Nabil Jeffri Trident 1:50.719
20. Egor Orudzhev Pertamina Campos Racing 1:51.028
21. Mahaveer Raghunatan MP Motorsport 1:52.189
Image © GP2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE