Menu

Alexander Albon na szczycie drugiego dnia posezonowych testów w Abu Zabi

Alexander Albon / ART Grand Prix

Alexander Albon okazał się najszybszym kierowcą podczas drugiego dnia posezonowych testów serii wyścigowej GP2. Tajlandzki kierowca, który na co dzień ściga się w serii GP3, testując bolid ART GP uzyskał najlepszy czas dnia oraz testów GP2 (pokonał czas Raffaele Marciello) 1:49.062.

Podczas porannej czwartkowej sesji najszybszy był Oliver Rowland za kierownicą samochodu zespołu DAMS 1:49.675, ale ostatecznie po całym dniu zajął siódmą lokatę, poprawiając swój czas o 0.243 sekundy.

Drugi podczas porannej próby Raffaele Marciello (1:49.712), również po południu zajął tą samą lokatę przegrywając z Tajlandczykiem zaledwie o 0.016 sekundy.

Trzecie miejsce przypadło drugiemu z kierowców debiutujących w GP2 podczas testów, Charlesowi Leclercowi, który testuje bolid swojego nowego zespołu Prema Racing.

Czwarte miejsce zajął Jordan King z Wielkiej Brytanii (MP Motorsport). Piąta lokata przypadła Wenezuelczykowi Johnny’emu Cecotto (Rapax), szósta Szwajcarowi Louisowi Deletrazowi (Racing Engineering), natomiast ósme miejsce zajął Kanadyjczyk Nicholas Latifi (DAMS).

Podczas popołudniowej sesji nie obyło się bez czerwonej flagi, którą spowodowali Antonio Fuoco i Nyck De Vries.

Wyniki drugiego dnia testów posezonowych GP2 na torze Yas Marina:

Poz Kierowca Zespół Czas
1. Alexander Albon ART Grand Prix 1:49.062
2. Raffaele Marciello Trident 1:49.086
3. Charles Leclerc Prema Racing 1:49.092
4. Jordan King MP Motorsport 1:49.152
5. Johnny Cecotto Rapax 1:49.210
6. Louis Deletraz Racing Engineering 1:49.414
7. Oliver Rowland DAMS 1:49.432
8. Nicolas Latifi DAMS 1:49.440
9. Antonio Fuoco Prema Racing 1:49.582
10. Nyck de Vries Rapax 1:49.594
11. Gustav Malja Racing Engineering 1:49.606
12. Sean Gelael Arden International 1:49.664
13. Luca Ghiotto Arden International 1:49.772
14. Callum Ilott ART Grand Prix 1:49.847
15. Sergio Sette Camara MP Motorsport 1:49.945
16. Egor Orudzhev Pertamina Campos Racing 1:50.044
17. Artem Markelov RUSSIAN TIME 1:50.200
18. Philo Pa Armand Trident 1:50.362
19. Felix Serralles Carlin 1:51.302
20. Dani Juncadella Pertamina Campos Racing 1:51.549
21. Mahaveer Raghunathan Carlin 1:51.800
22. Christopher Hoher RUSSIAN TIME 1:52.070
Image © GP2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE