Formuła 1

Robert Kubica - Williams Martini Racing / © Williams F1

Czarne chmury nad Siergiejem Sirotkinem. Robert Kubica zastąpi go już we wrześniu? [Prima Aprilis]

Według najnowszych doniesień niemieckiego magazynu Auto Motor Und Sport, istnieje spora szansa na to, że krakowianin będzie etatowym kierowcą ekipy z Grove jeszcze w tym sezonie.

Robert Kubica po zeszłorocznych testach na torze Yas Marina w Abu Zabi stracił miejsce w Williamsie na rzecz młodego Siergieja Sirotkina. Niewątpliwą kartą przetargową Rosjanina był gigantyczny budżet, który wnosi do zespołu za sprawą oligarchów powiązanych z samym Władimirem Putinem.

Zarówno testy przedsezonowe jak i GP Australii pokazały, że tempo 22-latka z Moskwy nie jest tak dobre, jak można byłoby się tego spodziewać po bardzo optymistycznych zapowiedziach między innymi Paddy’ego Lowe. Okazuje się, że nie tylko przedstawiciele mediów zaczynają sobie z tego zdawać sprawę, ale także rosyjscy sponsorzy, którzy nie chcą finansować startów kierowcy zajmującego ostatnie miejsca.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że władze banku SMP postawiły ultimatum Siergiejowi Sirotkinowi oraz ekipie Williams i jeżeli do września ich dyspozycja się nie poprawi, to wycofają swoje finansowanie.

Nie trudno się domyślić, że w takiej sytuacji zespół najprawdopodobniej zerwie umowę z rosyjskim kierowcą w trybie natychmiastowym. Oczywiście w takim przypadku, Robert Kubica staje się głównym faworytem do zajęcia jego miejsca.

Czy tak właśnie będzie? Wszystko teraz w rękach Siergieja Sirotkina.

Aktualizacja

Oczywiście powyższy artykuł był prima aprilisowym żartem, chociaż jak się okazało nawet niektórzy przedstawiciele mediów o tym zapomnieli… Mamy nadzieję, że nikogo nie uraziliśmy, bo nie to było naszym celem i obiecujemy, że przez najbliższych 365 dni na łamach serwisu Motorsport Grand Prix pojawiać się będą wyłącznie prawdziwe informacje.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone