Formuła 1

Kimi Raikkonen - Scuderia Ferrari

Błąd z trzeciego sektora kosztował Raikkonena pole position

Kimi Raikkonen uważa, że błąd na hamowaniu do zakrętu Club spowodował, że nie mógł cieszyć się z pierwszego w tym sezonie pole position do Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Fin podczas swojego finałowego okrążenia w Q3 pokazał bardzo dobre tempo, pokonując pierwszy sektor w rekordowym czasie, jednak błąd w ostatnim sektorze spowodował, że kierowca Ferrari musiał zadowolić się trzecią lokatą.

Raikkonen do swoich najbliższych rywali stracił zaledwie 0.098 i 0.054 sekundy do odpowiednio Lewisa Hamiltona i Sebastiana Vettela.

Myślę, że dzisiaj miałem wszystkie narzędzia, aby być najszybszym, ale zblokowałem przednie koła w zakręcie numer szesnaście podczas ostatniego okrążenia - przyznał Kimi Raikkonen.

Jestem pewien, że były miejsca, gdzie można było zyskać i być na czele, jednak oczywiście tak się nie stało. Mamy to co wywalczyliśmy, ale trzecie miejsce nie jest takie złe.

Ferrari w Grand Prix Wielkiej Brytanii nie zwyciężyło od 2011 roku, kiedy na najwyższym stopniu podium stanął Fernando Alonso, jednak Raikkonen nie jest w stanie powiedzieć, czy dobra postawa z kwalifikacji przełoży się na dobry wynik w wyścigu.

Nie jestem w stanie powiedzieć, walka dzisiaj była bardzo bliska i oczywiście nie będzie łatwo wyprzedzać. Zobaczymy, co będziemy mogli zrobić, ale samochód powinien sprawić się dobrze.