Menu

Laurent Mekies rozpocznie współpracę z Ferrari

Ferrari

Laurent Mekies, który w Międzynarodowej Federacji Samochodowej pełnił funkcję dyrektora ds. bezpieczeństwa oraz zastępcy dyrektora wyścigu F1, dołączy we wrześniu do działu technicznego Ferrari.

Niespełna pół roku po tym, gdy Renault ogłosiło, że we francuskim zespole pracę rozpocznie Marcin Budkowski – szef działu technicznego FIA, Ferrari poinformowało w środę, że ich szeregi zasili inny z członków Federacji. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku zatrudnienia Polaka, tak i tym razem decyzja włoskiego zespołu o angażu nowego pracownika może wzbudzić oburzenie wśród rywali.

Na tę chwili nie wiadomo jeszcze, jaką dokładnie funkcję w Ferrari będzie pełnił Mekies, ale pewne jest, że we wrześniu dołączy do działu technicznego, którego szefem jest Mattia Binotto.

W oświadczeniu wydanym przez FIA można przeczytać, że Mekies już teraz zostanie odsunięty od wszystkich działań związanych z Formułą 1, lecz dalej będzie dyrektorem ds. bezpieczeństwa.

Do czasu jego odejścia z FIA pod koniec czerwca, Mekies nadal będzie pełnić funckję dyrektora ds. bezpieczeństwa, jednakże natychmiast przestanie wypełniać wszystkie obowiązki związane z Formułą 1 i nie będzie już dłużej zaangażowany w żadną sprawę związaną z F1. Ze skutkiem natychmiastowym przestanie pełnić funkcję dyrektora wyścigu F1 - czytamy.

Mekies dołączył do FIA w 2014 roku jako dyrektor ds. bezpieczeństwa, z kolei zastępcą dyrektora wyścigu F1 został w styczniu ubiegłego roku. Postrzegany był wówczas również jako potencjalny następca Charliego Whitinga.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE