Menu

Red Bull z nowym dyrektorem technicznym

Red Bull Racing

Pierre Wache awansował na stanowisko dyrektora technicznego ekipy z Milton Keynes. Transfer ten jest dość wyraźnym znakiem pewnych zmian w zespole.

Od 2007 roku Adrian Newey jest dyrektorem technicznym zespołu Red Bull Racing. To on jest autorem największych sukcesów tej ekipy, a więc czterech z rzędu tytułów w klasyfikacji konstruktorów i kierowców w latach 2009-2013. Niemniej jednak wiek oraz projekt Astona Martina Valkyrie nie pozwalają mu na pełne zaangażowanie w prace pionu technicznego ekipy. W związku z tym postanowiono, że Pierre Wache będzie pełnił część jego obowiązków.

To część naszej ewolucji. Adrian pozostanie dyrektorem technicznym, a Pierre zostanie przesunięty w bardziej centralną pozycję. Rob Marshall nadal będzie pełnił rolę dyrektora do spraw inżynierii - powiedział Christain Horner cytowany przez Motorsport.com.

Szef zespołu Red Bull Racing potwierdził również, że pozostali kluczowi członkowie pionu technicznego, czyli Dan Fallows (dyrektor do spaw aerodynamiki) oraz Paul Monaghan (główny inżynier do spraw samochodu) utrzymają swoje dotychczasowe stanowiska.

Pierre Wache może pochwalić się tytułem doktorskim w mechanice płynów. Francuz rozpoczął swoją karierę w Formule 1 od pracy dla firmy Michelin. W 2006 roku dołączył do zespołu BMW-Sauber i pracował w Hinwil do sezonu 2013. Wtedy zasilił szeregi ekipy Red Bull Racing.

Rozumiem, jakie wyzwania niesie za sobą to stanowisko. Nie powiem, że to mnie przeraża, ale znam wyniki, które są oczekiwane. Chciałbym pokazać, że jestem w stanie je osiągnąć. Nie zmienię wszystkiego, ale będę musiał działać inaczej. Adrian pracował bardziej nad aerodynamiką, ja będę skupiał się bardziej na odpowiednim przełożeniu mocy na nawierzchnię - przyznał Wache dla L'Equipe.

Adrian Newey nie stracił zaangażowania w prace techniczne zespołu Red Bull Racing i nadal będzie zajmował swoje dotychczasowe stanowisko. 59-latek był obecny na tegorocznych testach przedsezonowych.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE