Menu

Sebastian Vettel jako pierwszy z czasem poniżej 1:18 o poranku przedostatniego dnia testów. Kubica ósmy

Sebastian Vettel

Kierowca Ferrari w czwartek brylował w zestawieniu z wynikami. Notował coraz to lepsze czasy okrążeń, aż o godzinie dwunastej założył hiper miękkie opony i uzyskał rekordowy czas - 1:17,182.

Zespoły obrały bardzo zróżnicowane programy na poranną część czwartkowych testów. Odzwierciedlenie tego mamy w zestawieniu z wynikami. Odległe pozycje zajęli Max Verstappen z Red Bulla oraz Valtteri Bottas z Mercedesa. Obaj wykonywali symulacje tempa wyścigowego na mieszance pośredniej.

Symulację tempa kwalifikacyjnego wybrało dość dużo słabszych ekip. Wyjątek stanowiło Ferrari. Sebastian Vettel tuż przed godziną dwunastą założył opony ultra miękkie i uzyskał czas 1:18,079. Wkrótce postanowił skorzystać z mieszanki hiper miękkiej i wtedy błyskawicznie uporał się z barierą 1 minuty i 18 sekund, a potem niewiele mu zabrakło do tego, aby zejść poniżej granicy 1 minuty i 17 sekund. Ostatecznie zanotowano przy jego nazwisku wynik 1:17,182.

Pierwszym z kierowców, którzy postanowili pokonać okrążenie na oponach hiper miękkich był jednak trzeci w zestawieniu Nico Hulkenberg. Niemiec uzyskał czas 1:18,675 i stracił niemal półtorej sekundy do wyniku Sebastiana Vettela.

Kevin Magnussen swoje najszybsze okrążenie pokonał na oponach super miękkich i zajął drugą pozycję. Co ciekawe podczas jednego z okrążeń Duńczyk zanotował rekord w drugim sektorze, ale postanowił zjechać do alei serwisowej.

Pod koniec sesji na symulację tempa kwalifikacyjnego zdecydowali się Pierre Galsy oraz Marcus Ericsson. Obaj zawodnicy korzystali z opon hiper miękkich i zajęli odpowiednio czwarte i szóste miejsce.

Robert Kubica zajął ósme miejsce i na oponach super miękkich dotychczas jako jedyny z kierowców Williamsa uzyskał czas okrążenia poniżej 1 minuty i 20 sekund. Krakowianin jednak nie koncentrował się na sprawdzeniu tempa kwalifikacyjnego.

Po południu kierowcy ponownie wyjadą na tor. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE