Menu

Drugi dzień testów w Montmelo dla Daniela Ricciardo

Daniel Ricciardo

Drugi dzień testów należał do Daniela Ricciardo. Australijczyk zajął pierwszą pozycję z czasem 1: 18,047. Tuż za nim znalazł się Lewis Hamilton, wolniejszy o 0.353 sekundy. Pierwszą trójkę w środę uzupełnił Valtteri Bottas pokonując najszybsze okrążenie w 1: 18,560 sekundy.

Za pierwszą trójką znaleźli się Sebastian Vettel, Brendon Hartley oraz Fernando Alonso. Hiszpan pomimo obiecującego początku, nie zaliczy tego dnia do udanych. W samochodzie MCL33 doszło do wycieku oleju, który na większą część środowych testów uziemił go w alei serwisowej. Kierowca McLarena powrócił na tor dopiero na ostatnich dziesięć minut sesji.

Aż siedmiu zawodników zmieściło się w granicy 1 minuty i 20 sekund. Wśród nich znalazł się Carlos Sainz, który wraz z Nico Hulkenbergiem dla Renault pokonał w środę aż 190 okrążeń toru w Montmelo. Był to największy dystans spośród wszystkich ekip.

Ósmy w zestawieniu z wynikami Romain Grosjean zdołał przejechać jedynie 75 rund po tym obiekcie. Przyczyną tego był wyciek oleju w maszynie Haasa - VF-18.

Oryginalnie Kimi Raikkonen miał wziąć udział w pełnym dniu testowym w środę, ale z powodu zatrucia pokarmowego Fin pojawił się na torze dopiero po południu. Kierowca Ferrari pokonał 46 okrążeń i uplasował się na dziewiątej pozycji w zestawieniu z wynikami.

Pierwszą dziesiątkę zamknął Lance Stroll, który jeździł dla Williamsa w sesji porannej. Po południu stery auta FW41 przejął Siergiej Sirotkin. Rosjanin uzyskał najsłabszy czas, skupiając się na wykonywaniu symulacji tempa wyścigowego.

Solidną ilość okrążeń mają na swoim koncie Esteban Ocon (130) oraz Charles Leclerc (159). Reprezentant Saubera na pięć minut przed końcem dnia testowego zameldował się w żwirowej pułapce i w ten sposób spowodował wcześniejsze zakończenie środowych testów.

Jutro przed zespołami kolejny dzień testów przedsezonowych. Dla polskich kibiców z pewnością najistotniejszą wiadomością jest to, że Robert Kubica weźmie udział w porannej sesji. Już dziś serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji, w której co godzinę będziemy szczegółowo informowali o przebiegu testów.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE