Menu

Ricciardo z nieoficjalnym rekordem w porannej sesji drugiego dnia drugiej tury testów przedsezonowych

Daniel Ricciardo

Kierowca zespołu Red Bull Racing na oponach hiper miękkich uzyskał czas 1:18,357, który był jedynie o 0,043 sekundy lepszy od wyniku Lewisa Hamiltona ustanowionego na ogumieniu super miękkim. Później jednak zanotował rekordowy rezultat - 1:18,047.

Kierowca Mercedesa już o godzinie dziesiątej na oponach nieoznaczonych Pirelli zanotował czas 1:18,845 i zdecydowanie objął pierwszą pozycję w zestawieniu z wynikami. Później pojechał jeszcze szybciej, ale czas tego okrążenia został anulowany, ponieważ ściął ostatnią szykanę.

Pozostali kierowcy uzyskiwali czasy na poziomie 1 minuty i 19 lub 20 sekund.

Dopiero o godzinie dwunastej Daniel Ricciardo postanowił stoczyć nieformalny pojedynek o najlepszy czas okrążenia z Lewisem Hamiltonem. Australijczyk mając do dyspozycji pony hiper miękkie, bez większych problemów osiągnął czas 1:18,357.

Zastanawiano się wtedy, kiedy zostanie ustanowiony nieoficjalny rekord toru Barcelona-Catalunya. Dotychczas Felipe Massa 14 kwietnia 2008 pojechał tutaj najszybciej - 1:18,339. Daniel Ricciardo tuż po godzinie trzynastej poprawił ten wynik o 0,292 sekundy.

Trzeci w zestawieniu z wynikami był Sebastian Vettel. Niemiec w porannej sesji przeważnie wykonywał dłuższe przejazdy na oponach pośrednich i notował średnio czas na poziomie 1 minuty i 20 sekund.

Dzień testowy bardzo pozytywnie układał się dla Fernando Alonso i zespołu McLaren. Jak się jednak okazało były to tylko dobre złego początki. Hiszpan o godzinie jedenastej zatrzymał swój samochód w siódmym zakręcie. Z silnika wydobywał się dym, który z pewnością nie oznaczał niczego dobrego, tym bardziej, że pozostałe ekipy korzystające z jednostek napędowych Renault nie miały takich problemów.

Najbardziej pracowitym spośród kierowców podczas porannej części dnia był Carlos Sainz. Kierowca Renault pokonał 88 okrążeń toru Barcelona-Catalunya i plasował się na piątej pozycji w zestawieniu z wynikami.

Dzisiaj, a także w piątek nie ma przerwy obiadowej. Kierowcy jeżdżą bez przerwy od godziny dziewiątej do osiemnastej. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z testów przedsezonowych w Montmelo!

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE