Menu

Sebastian Vettel najszybszy pierwszego dnia drugiej tury testów przedsezonowych

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel okazał się najszybszy, podczas pierwszego dnia drugiej tury zimowych testów Formuły 1 na torze Barcelona-Catalunya. Niemiec znalazł się przed kierowcą Mercedesa Valtterim Bottasem oraz zawodnikiem Red Bulla Maxem Verstappenem.

Pierwsza tura przedsezonowych testów nie przyniosła zbyt wielu miarodajnych wyników, które umożliwiłby precyzyjne określenie układu sił w stawce. Pogoda była zmienna, od śnieżnej zaczynając i kończąc na deszczowej. Jednakże, dzisiejsze testy odbyły się już w dużo korzystniejszych warunkach, ponieważ temperatura powietrza wyniosła blisko 16 stopni Celsjusza.

Sesja zaczęła się od wyjazdu wielu kierowców na tor i ustanowieniu przez Valtteriego Bottasa czasu 1:21,135 na pośredniej mieszance. Należy pamiętać, że tydzień temu Lewis Hamilton korzystając z tej samej mieszanki ustanowił czas 1:19,333.

Kilka minut po godzinie dziesiątej, Stoffel Vandoorne zatrzymał swój bolid, co spowodowało czerwoną flagę i zatrzymanie testów na kilku minut. Przyczyną awarii McLarena, jak się później okazało było odcięcie energii elektrycznej.

Nagrzanie się toru nawet do 27 stopni skutkowało coraz szybszymi okrążeniami, wykonywanymi przez poszczególnych kierowców. Jednakże, po godzinie jedenastej, kolejny raz wstrzymano sesję. Tym razem, przyczyną były odłamki znaleziono blisko czwartego zakrętu.

Jeszcze przed zakończeniem porannej części testów Sebastian Vettel na oponach pośrednich przejechał najszybsze okrążenie w czasie 1:20,396. Wynik ten, nie został już do końca dnia poprawiony przez żadnego kierowcę. Kierowca ekipy z Maranello wykonał w tym dniu najwięcej okrążeń, bo aż 171.

Stoffel Vandoorne, który od razu po rozpoczęciu drugiej części testów wyruszył na tor, poprawił swój czas na rezultat do poziomu 1:23,816. Wynik ten mimo wykorzystania w swoim bolidzie opon super miękkich, wciąż dawał mu ostatnie miejsce. Dodatkowo, kierowca McLarena po godzinie szesnastej kolejny raz zatrzymał swój bolid z powodu utraty ciśnienia hydraulicznego, będąc zaledwie na 38. okrążeniu, co skutkowało wstrzymaniem sesji. Ostatecznie Belg zakończył dzisiejsze zmagania na przedostatnim miejscu z czasem 1:21,946.

Jeszcze przed awarią McLarena, kierowca Mercedesa, Lewis Hamilton pokonał swoje najszybsze okrążenie tego dnia - 1:21,214. Brytyjczyk korzystał z opon miękkich. Po wznowieniu sesji, uzyskał czas 1:21,093. Natomiast na zakończenie sesji czterokrotny mistrz świata F1 wykręcił rezultat 1:20,808, co dało mu czwarte miejsce.

Pierre Gasly zajął zaskakujące piąte miejsce, z czasem 1:20,973 na oponach miękkich. Kierowca Toro Rosso mając w swoim bolidzie jednostkę napędową Hondy przejechał 54 kółka.

Na miejscu szóstym z prawie setną liczbą okrążeń uplasował się Kevin Magnussen, który uplasowal się przed oboma kierowcami Renault.

Spośród kierowców Williamsa Siergiej Sirotkin zajął miejsce dziewiąte z wynikiem 1:21,588 na oponach miękkich. Lance Stroll był ostatni za sprawą rezultatu 1:22,937 na mieszance hiper miękkiej.

Sergio Perez zamknął pierwszą dziesiątkę. Jedenasty był Marcus Ericsson, który wykonał 120 okrążeń toru Barcelona-Catalunya.

Jutro kolejny dzień drugiej tury testów przedsezonowych, zapraszamy do śledzenia naszej relacji aktualizowanej co godzinę, która startuje o 9:00.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE