Menu

Williams: Wiek kierowców nie był przyczyną decyzji Martini

Claire Williams

Claire Williams zaprzeczyła przypuszczeniom, że Martini zakończyło współpracę z Williamsem, ponieważ ich wymagania dotyczące kierowców nie zostały spełnione.

Według doniesień, Martini żądało tego, aby co najmniej jeden kierowca Williamsa posiadał ponad dwadzieścia pięć lat. Po odejściu z końcem sezonu 2017 Felipe Massy, zawodnikami brytyjskiej stajni zostali dwudziestodwuletni Sergey Sirotkin oraz dziewiętnastoletni Lance Stroll.

Zespół Williamsa oznajmił, że wymóg ten nie był ścisłą regułą oraz powodem, dla którego Martini zakończyło swój sponsorski kontrakt.

W zeszłym roku dużo mówiłam o tym, aby mieć kierowców z limitem wiekowym. Jednakże, trudno było takich znaleźć. Końcem końców, Martini popierało zatrudnienie Sirotkina, więc ich decyzja nie była spowodowana jego młodym wiekiem. Byli świadomi naszych planów - powiedziała Claire Williams.

Myślę, że zakończenie współpracy z Martini może w przyszłości zaowocować pewnego rodzaju wolnością, ponieważ nie będziemy musieli trzymać się rygoru starszego zawodnika.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE