Menu

Lewis Hamilton pełen uznania dla Maxa Verstappena

Max Verstappen / Aston Martin Red Bull Racing

Zdaniem czterokrotnego mistrza świata F1, Max Verstappen jest gotowy na to, aby zdobyć najwyższe trofeum na koniec sezonu. Dodatkowo, Brytyjczyk liczy na to, że sezon 2018 przyniesie mu więcej zaciekłych pojedynków z utalentowanym kierowcą Red Bulla.

Zdecydowanie ma potencjał, aby zostać mistrzem świata. Wszyscy to widzieliśmy - powiedział Lewis Hamilton. Właśnie dlatego ma świetnych fanów. Widzieliśmy sposób, w jaki jeździ i jest niezwykle utalentowany jako kierowca. Na tym etapie swojej kariery znajduje się w świetnym zespole, czyli idealnym miejscu do dalszego rozwoju.

Ważne jest także to, że ma przed sobą dużo czasu. Mimo wieku, udało mu się przejechać wiele udanych sezonów, a to oznacza, że jest już dużo dalej niż ja i wielu innych kierowców.

Lewis Hamilton mimo superlatyw skierowanych w stronę Holendra, nie ukrywa, ze zrobi wszystko, aby przeszkodzić mu w zdobyciu tytułu mistrza świata.

Jednak ja wciąż się ścigam w stawce, wiec zrobię wszystko, co w mojej mocy, by powstrzymać go przed wygraną.

Były kierowca McLarena odniósł się również do kolejnej rywalizacji ze swoim zespołowych kolegą, Valtteri Bottasem, któremu udało się wygrać trzy wyścigi.

W ubiegłym roku było mu ciężko. Był w nowym zespole i uczył się wszystkiego od nowa. Teraz przeszedł przez ten proces uczenia się, więc będzie jeździł lepiej niż ostatnio. Nie będzie żadnych wymówek. Należy pamiętać, że spisywał się świetnie w kilku wyścigach. Myślę, w tym sezonie będzie w czołówce i w dużo lepszej formie niż ostatnio…,jednakże, ja również. To mój cel.

Brytyjski kierowca oczekuje, że jego marzenie w sezonie 2018 się w końcu spełni. Lewis pragnie walki z grupą kierowców. Jego zdaniem im bliżej siebie jest czołówka, tym smak zwycięstwa jest lepszy.

Hamilton przyznał, że jego przygotowania do walki na torze sprowadzają się definitywnie do myśli i skupieniu na treningach. Wówczas lepiej kontrolować siebie i własny plan. Nie zawraca sobie głowy innymi sprawami.

Po prostu nie skupiam się zbytnio na nikim i niczym innym. Ostatecznie moje nastawienie jest takie, że jeśli jestem w najlepszej formie, to nie powinienem mieć problemów, aby wygrywać. W taki sposób podchodzę do sezonu.

Jeśli przygotuję się najlepiej, jak potrafię, będę posiadał więcej energii, która przełoży się na sukces. Tak samo jest z tenisistą. Jestem pewien, że gdybyś zapytał Federera, to odpowie, że jeśli jest po odpowiednim treningu i czuje świetnie, wówczas nie przegra żadnej rozgrywki.

Takie przygotowanie zawsze się sprawdza, bo gdy inny kierowca nie jest w najlepszej formie, możesz z łatwością wykorzystać jego problemy oraz błędy. Wtedy osiągniesz znacznie lepsze wyniki - dodał Brytyjczyk.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE