Menu

Gasly z najlepszym czasem w ostatniej porannej sesji pierwszej tury testów

Pierre Gasly / Toro Rosso

Pierre Gasly osiągnął najlepszy czas podczas ostatniego poranka pierwszej tury testów w Barcelonie, przed Maxem Verstappenem i Valtterim Bottasem.

Za nami ostatni poranek pierwszej rundy testów na torze Barcelona-Catalunya. Warunki na torze podczas dzisiejszego poranka znacząco uległy poprawie. Temperatura powietrza na początku wynosiła około siedmiu stopni Celsjusza, natomiast toru dziewięciu. Z uwagi na to, że zespoły nie popracowały w środę przez złe warunki pogodowe, dzisiejszy dzień testowy odbywa się bez przerwy na lunch.

Od zapalenia zielonego światła na torze Barcelona-Catalunya kierowcy ruszyli do pracy. Na pierwsze przejazdy zdecydował się Stoffel Vandoorne oraz Marcus Ericsson. Szwed o godzinie dziesiątej wypadł z toru, przez co przerwano jazdy. Kierowca Saubera stracił kontrolę nad swoim bolidem w drugim zakręcie, wpadając w pułapkę żwirową.

Warunki poprawiały się przed godziną jedenastą, więc Sebastian Vettel jako pierwszy zdecydował się wyjechać na tor na oponach przejściowych.

W ślad za Niemcem poszli także Siergiej Sirotkin i Stoffel Vandoorne. Już w południe temperatura toru wynosiła około 18 stopni, co można było zaobserwować po lepszych czasach kierowców. Niemniej nikt do godziny 13 nie zdecydował się na założenie mieszanek na suchy tor.

Liderem największej liczby przejechanych okrążeń był kierowca McLarena, Stoffel Vandoorne, który pokonał 67 okrążeń.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE