Menu

Dwa nowe Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2019?

Brickell Avenue / Miami

Kalendarz wyścigowy Formuły 1 na sezon 2019 może wzbogacić się o dwie nowe lokalizacje - w Miami oraz Hanoi, a powrotem do F1 zainteresowana jest także Argentyna.

Według niemieckiego 'Auto Motor und Sport', trwają negocjacje pomiędzy promotorami ulicznych wyścigów na Florydzie i w Wietnamie a FOM i wszystko wskazuje na to, że zakończą się z pozytywnym skutkiem.

Według doniesień, uliczna pętla w stolicy Wietnamu, którą będzie liczyła sześć kilometrów, została już zatwierdzona przez oficjeli Międzynarodowej Federacji Samochodowej, natomiast 5.2 kilometrowy odcinek wybrany na tor w Brickell Avenue w centrum Miami również otrzymał zielone światło.

Na obu ulicznych obiektach, które starają się o organizację Grand Prix Formuły 1, trwają prace nad potrzebną infrastrukturą, którą prawdopodobnie nadzoruje Herman Tilke. Wszystko ma się jednak zakończyć w przyszłym roku.

Niemiecki magazyn informuje także, że powrotem do Formuły 1 zainteresowana jest również Argentyna, która swój wyścig chce zorganizować na historycznym obiekcie Autodromo Juan y Oscar Gálvez w Buenos Aires.

Promotorzy wyścigu w Argentynie obecnie starają się pozyskać finansowanie od samorządu lokalnego.

Image © Adam Mizrahi / Flickr

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE