Menu

Relacja z trzeciego dnia testów przedsezonowych 2018 Formuły 1

Charles Leclerc / Alfa Romeo Sauber F1 Team

Zapraszamy do śledzenia aktualizowanej co godzinę relacji przebiegu trzeciego dnia testów przedsezonowych Formuły 1, który rozgrywany jest na hiszpańskim torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Godzina 9:00

Pogoda na torze Barcelona-Catalunya ponownie nie rozpieszcza. Nocne opady śniegu przykryły pętlę w Montmelo, jednak obsługa stanęła na wysokości zadania i cała nitka została odśnieżona.

Trzeciego dnia testów w bolidach zasiądą: Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen, Daniel Ricciardo, Sergio Perez, Brendon Hartley, Romain Grosjean, Fernando Alonso oraz Marcus Ericsson.

Po raz kolejny w Williamsie oraz zespole Renault kierowcy będą dzielić bolid - w porannej sesji na torze pojawią się Lance Stroll i Nico Hulkenberg, natomiast w popołudniowej Robert Kubica i Carlos Sainz.

Start porannej sesji został wstrzymany do czasu aż helikopter będzie w stanie wystartować.

Godzina 12:00

Trzy godziny kierowcy i zespoły czekali na poprawę warunków atmosferycznych, które znacząco nie uległy zmianie, jednak opady śniegu ustały, a w zamian pojawił się deszcz.

Na torze pojawiło się zielone światło i kierowcy mogą wyjechać na pętlę w Montmelo.

Praca trzeciego dnia testowego potrwa przez kolejne sześć godzin bez przerwy obiadowej.

Godzina 13:00

Mimo możliwości wyjechania na tor od godziny 12:00, żaden z kierowców nie pokusił się o przejechanie choćby jednego okrążenia. Zespoły nie chcą ryzykować uszkodzenia bolidów i komplikowania sobie przygotowań do zbliżającego się sezonu.

Zespoły pracują w obrębie swoich garaży.

Godzina 14:00

Po de facto półtorej godziny, w których kierowcy mogli wyjechać na tor, z garażu jako pierwszy wyjechał Fernando Alonso. Oczywiście Hiszpan pokonał jedno okrążenie na oponach deszczowych i powrócił do alei serwisowej. Złośliwi odnotowali, że trapiony pechowymi zdarzeniami, dwukrotny mistrz świata uruchomił silnik i wyjechał o godzinie 13:13.

Później także Daniel Ricciardo zdecydował się na pokonanie jednego okrążenia instalacyjnego.

Nieustające opady deszczu sprawiają, że nawet opony przeznaczone do jazdy po mokrej nawierzchni nie są w stanie odebrać aż takiej ilości wody. Pomimo tego, że śnieg się roztopił, pogoda nadal nie pozwala kierowcom, ani zespołom na prawdziwe testowanie.

Godzina 15:00

Warunki nie uległy znaczącej zmianie także po południu. W Montmelo nadal pada rzęsisty deszcz, a częstotliwość wyjazdów na tor jest bliska zeru. Do grona kierowców, którzy jednak zdecydowali się opuścić aleję serwisową i pokonać jedno okrążenie dołączył Marcus Ericsson.

Na drugi wyjazd zdecydował się również Daniel Ricciardo. Reprezentant zespołu Red Bull Racing zameldował się w żwirowej pułapce, ale zdołał bez pomocy porządkowych powrócić do boksów.

Godzina 16:00

W popołudniowych godzinach pogoda niestety nie poprawiała się. Deszcz zwiększył na sile, a dodatkowo niska temperatura (3 stopnie) i porywisty wiatr nie zapewniały dobrych warunków, by testować na torze.

Milczenie po dłuższym czasie przerwał nie kto inny jak Robert Kubica, a kilka minut po nim na torze pojawił się także Brendon Hartley z Toro Rosso. Niemniej jednak żaden z nich nie odnotował pomiarowego czasu okrążenia.

Godzina 17:00

Brendon Hartley dołączył do kierowców, którym udało się tego dnia odnotować jakiekolwiek okrążenie.

Pogoda niestety nie poprawiała się, a co więcej, deszcz przybierał na sile.

  1. Daniel Ricciardo 2 okrążenia - opony deszczowe
  2. Marcus Ericsson 1 okrążenie - opony deszczowe
  3. Brendon Hartley 1 okrążenie - opony deszczowe
  4. Robert Kubica 1 okrążenie - opony deszczowe

Godzina 18:00

W ostatniej godzinie sesji nareszcie przestało padać i na torze wreszcie zabrzmiał ryk silnika. Była to jednostka napędowa Renault znajdująca się w McLarenie Fernando Alonso.

Hiszpan pojawił się na torze na oponach deszczowych i rozpoczął serię kilka rund instalacyjnych. Dołączył do niego Brendon Hartley, który wcześniej przejechał dwa kółka.

Wydarzeniem dnia z pewnością będzie można nazwać pomiarowy czas okrążenia, który udało się zanotować Alonso. Kierowca ekipy McLaren jako jedyny tego dnia uzyskał czas, a jego wynik wyniósł 2:18.545 .

McLaren przejechał dziś w sumie największą ilośc okrążeń - 11. Brendon Hartley i Daniel Ricciardo odnotowali po dwa kółka, a Marcus Ericsson i Robert Kubica po jednym.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE