Menu

Alonso: Sześć zespołów ma poważne kłopoty

Fernando Alonso / McLaren-Renault

Fernando Alonso, po pierwszym dniu testów w Barcelonie zaznaczył, że jego problem z kołem nie był czymś nadzwyczajnym, ponieważ prawdziwe problemy są chowane przez inne zespoły w zamkniętych garażach.

W części porannej pierwszego dnia testów w Hiszpanii, Fernando Alonso na swoich pierwszych kółkach pomiarowych wypadł z toru i znalazł się w żwirowej pułapce. Przyczyną tego incydentu była luźna nakrętka, która spowodowała odpadnięcie tylnego koła z bolidu McLarena.

Dwukrotny mistrz świata F1, powrócił na tor dopiero w drugiej części pierwszego dnia testów, która rozgrywała się po południu. Przebiegła ona już dla ekipy z Woking, jak i samego kierowcy bezproblemowo.

Hiszpan zaznaczył jednak, że incydent wydawał się poważny, ponieważ wszyscy mogli go zobaczyć.

Szczerze powiedziawszy, to był bardzo mały problem, lecz niezwykle przejrzysty i oczywisty – powiedział Fernando Alonso reporterom.

To prawda, że samochód na żwirze to wielka rzecz. Jednak, w garażach znajduje się aż sześć zespołów, które zamknęły przed resztą swoje drzwi, a w nich ukrywają samochody w kawałkach. Nikt tego nie widzi, nie ma żadnych zdjęć.

Mimo pecha, który napotkał Alonso w początkowej fazie testów, ten nadal jest przekonany i pełen wiary w projekt McLaren–Renault.

Wszystko działa bardzo sprawnie i całkiem dobrze - dodał. Jest kilka rzeczy, które staramy się zmienić i dostosować, ale to normalne w nowym samochodzie. Jeśli chodzi o jednostkę napędową to jestem w tej chwili usatysfakcjonowany i myślę, że ma ona ogromny potencjał.

Jeśli chodzi o moc i konkurencyjność tego silnika, jest jeszcze zbyt wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć. Jednak wszystkie dane z tunelu aerodynamicznego oraz dane, które mieliśmy przed testami są zgodne z tym co prezentujemy na torze. Tego oczekiwaliśmy - oznajmił.

Fernando Alonso jest pewny konkurencyjności McLarena podczas tego sezonu.

Nie mam powodu, by sądzić, że nie będziemy konkurencyjni. Wiemy, jak dobre było podwozie w zeszłym roku. Posiadamy także jednostkę napędową, która stanowi ewolucję zeszłorocznego modelu. Pamiętajmy, że tamten model, był w stanie wygrywać wyścigi – zakończył.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE