Menu

Valtteri Bottas najszybszy w drugiej porannej sesji testowej na Barcelona-Catalunya

Valtteri Bottas / Mercedes AMG Petronas

Kierowca Mercedesa, Valtteri Bottas, osiągnął najlepszy czas podczas drugiej porannej przedsezonowej sesji testowej na torze Barcelona-Catalunya, wyprzedzając Stoffela Vandoorne'a i Sebastiana Vettela.

Drugi poranek na hiszpańskim obiekcie rozpoczął się od minusowej temperatury otoczenia, co nie skłaniało kierowców do szybkich przejazdów, a nawet wyjazdów na tor.

Pierwsza godzina opiewała w krótkie przejazdy i brak pomiarowych okrążeń, a jedynie kółka sprawdzające, jak zachowuje się bolid.

Na pierwszy szybki przejazd zdecydował się Carlos Sainz z zespołu Renault, który wykorzystał opony na mokrą nawierzchnię, a tuż za nim Valtteri Bottas, choć stracił do Hiszpana ponad szesnaście sekund jadąc na miękkim ogumieniu.

Warunki atmosferyczne, jak i nagrzewanie się nawierzchni toru spowodowało, że kolejni kierowcy wyjeżdżali na swoje szybkie kółka, co po godzinie dwunastej zaprezentował Stoffel Vandoorne, który na hiper miękkim ogumieniu wskoczył na pierwszą lokatę z czasem 1:20.325. Okrążenie dało Belgowi pierwszą lokatę, mimo iż w międzyczasie swoje tempo poprawił także Valtteri Bottas.

Każde kolejne minuty na torze powodowały wyższą temperaturę, a co za tym idzie także i większe chęci kierowców do pokonywania szybkich kółek, co przed godziną trzynastą potwierdził Bottas awansując na pierwsze miejsce z czasem 1:20.270.

Na drugiej lokacie znalazł się Vandoorne, tracący do Fina jedynie 0.055, natomiast tuż za nim plasował się Sebastian Vettel z czasem 1:21.341.

Z powodu złych warunków atmosferycznych o poranku, zdecydowano o zmianie harmonogramu drugiego dnia testowego i usunięciu przerwy obiadowej, co da kierowcom i zespołom więcej czasu na torze w dobrych warunkach.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE