Menu

Daniel Ricciardo z najlepszym czasem pierwszego dnia testów przedsezonowych 2018

Daniel Ricciardo

Czas 1:20,179 z porannej sesji umożliwił Australijczykowi zajęcie pierwszej pozycji w zestawieniu z wynikami pierwszego dnia tegorocznych testów przedsezonowych Formuły 1. Drugi był Valtteri Bottas z Mercedesa, a najszybszą trójkę uzupełnił Kimi Raikkonen z Ferrari.

Warunki atmosferyczne po południu zdecydowanie się pogorszyły, pojawiły się przelotne opady deszczu, a niska temperatura uniemożliwiała zebranie właściwych danych. Kierowcy mieli problemy z utrzymaniem stabilności swoich aut i uzyskaniem odpowiedniego poziomu przyczepności opon. W ostatniej godzinie warunki były na tyle złe, że zawodnicy założyli ogumienie przejściowe.

Daniel Ricciardo już pod koniec porannej sesji wykonywał dłuższe przejazdy, a po południu jedynie zintensyfikował ich ilość. Pokonując pierwszą serię okrążeń regularnie notował coraz lepsze wyniki, aż przekroczył granicę 1 minuty i 21 sekund. Australijczyk zbliżał się do magicznej liczby 100 okrążeń, która była celem zespołu Red Bull Racing i rzutem na taśmę zdołał ją osiągnąć.

Samochód Mercedesa przejął natomiast Lewis Hamilton, po tym jak w porannej sesji jeździł nim Valtteri Bottas. Brytyjczyk uzyskał siódmy czas dnia i także skupił się na dłuższych przejazdach. Podobnie zadania wykonywał Kimi Raikkonen. Fin pokonał między innymi serię okrążeń na oponach miękkich. Eksperci obecni na torze zwracali uwagę na to, że pomimo niskiej temperatury maszyna Ferrari zachowywała się niezwykle stabilnie w zakrętach.

W końcowej fazie dnia testowego, mechanicy Ferrari wykonali kilka ćwiczebnych pit stopów, zdając sobie najprawdopodobniej sprawę z bezużyteczności danych z dłuższych przejazdów w takich warunkach.

Fernando Alonso był jednym z niewielu kierowców, którzy popołudniu poprawili swoje rezultaty. Po nieudanej porannej części, w której awaria nakrętki uziemiła samochód McLarena na kilka godzin w alei serwisowej, o godzinie piętnastej Hiszpan zanotował piąty rezultat (1:21,339). Dodatkowo pomógł mu trochę Brendon Hartley, który wyjechał na prostą tuż przed nim i zapewnił dwukrotnemu mistrzowi świata mniejszy opór powietrza.

Na późniejszym etapie testów Hiszpan jako jedyny w poniedziałek wyjechał na tor na ultramiękkiej mieszance. Niemniej jednak nie uzyskał na nich pomiarowego czasu okrążenia.

Oprócz McLarena, żaden zespół nie miał poważnych problemów technicznych. Tutaj należy zwrócić uwagę na to, że Brendon Hartley w Toro Rosso z silnikiem Hondy pokonał aż 93 okrążenia. Tylko Daniel Ricciardo może pochwalić się większą ilością pokonanych rund na torze CIrcuit de Barcelona-Catalunya.

Spośród kierowców, którzy pojawili się po południu na torze, Carlos Sainz uzyskał szósty rezultat (1:22,168) oraz Siergiej Sirotkin, który jedynie podpisał tabelę z wynikami.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE