Menu

Ferrari pokazało samochód na sezon 2018 Formuły 1

Ferrari

Zespół z Maranello postanowił do tegorocznych mistrzostw wystawić maszynę całkowicie pomalowaną na czerwono. W poprzednich latach motywem przewodnim był kolor biały zestawiony z nieodzownym dla Ferrari czerwonym.

W sezonie 2017 ekipa z Maranello pomimo naprawdę konkurencyjnego samochodu, nie zdołała wywalczyć pierwszego od dziesięciu lat tytułu w klasyfikacji kierowców. Sebastian Vettel stracił szansę na piątą koronę w karierze po GP Meksyku. Celem na kolejny rok dla tego zespołu z pewnością będzie pokonanie zespołu Mercedesa.

W nowo zaprezentowanym aucie zasiadać będą Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen.

Kilka dni temu Ferrari potwierdziło przedłużenie współpracy z firmą specjalizującą się w wyborach tytoniowych - Philip Morris. Jest to jedyny przypadek, w którym pomimo zakazu reklamy tego typu produktów, sponsoring jest nadal kontynuowany.

Nowy samochód Ferrari jest ewolucją zeszłorocznego modelu. Podobnie jak w przypadku Mercedesa, tylna część maszyny została możliwie maksymalnie zwężona. Okolice wlotów powietrza zostały trochę przeprojektowane względem zeszłorocznego projektu. Szef pionu technicznego Mattia Binotto przyznał, że rozstaw osi auta na sezon 2018 jest większy niż w zeszłym roku.

Ferrari
Ferrari
Ferrari
Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE