Menu

Były szef aerodynamiki McLarena Doug McKiernan dołącza do Williamsa

Williams Martini Racing

Zespół Williams Martini Racing potwierdził, że do ekipy z Grove dołączył były szef aerodynamiki McLarena Doug McKiernan, który będzie odpowiedzialny za dział inżynierii i bezpośrednio będzie podlegał pod Paddy'ego Lowe'a.

McKiernan karierę w Formule 1 rozpoczął w McLarenie w 1999 roku jako analityk aerodynamiczny, po czym awansował na takie stanowiska, jak szef aerodynamików, działu aerodynamiki oraz szef inżynierów, a w 2015 roku wycofał się ze sportu.

To przyjemność dołączyć do Williamsa - powiedział Doug McKiernan. Zespół ma ekscytujące plany na przyszłość i wspaniale jest widzieć wykonaną pracę przez działy aerodynamiki i inżynierów, w celu skonstruowania modelu FW41.

Zespół ma już silny dział inżynierii i mam nadzieję, że nadal będę mógł rozwijać FW41 i przyszłe samochody.

Paddy Lowe dodał: Blisko współpracując z Dougiem od 2007 do 2012 roku, jestem pewien, że jego talent i doświadczenie znacznie wzmocnią nasz zespół i jesteśmy zachwyceni, że do nas dołącza.

Po powrocie do Williamsa w ubiegłym roku stało się jasne, iż aby pomóc zespołowi wspiąć się wyżej, potrzebujemy większych zasobów technicznych.

Rozpoczęliśmy już postęp wraz z Dirkiem de Beerem, naszym szefem działu aerodynamicznego, który poprowadził ożywiony zespół.

Dodanie Douga do seniorskiego zespołu, wspierającego w szczególności naszego głównego projektanta Eda Wooda i Dirka, da nam więcej miejsca na strategię techniczną i optymalizację architektury samochodu pod względem konstrukcji i aerodynamiki.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE