Menu

Nowy program: The Formula 1 Pirelli Hot Laps od sezonu 2018

Nowy Aston Martin Vantage

McLaren oraz Aston Martin podpisali umowę, w której określone zostały plany nowej inicjatywy. Według oficjalnych już danych, fani Formuły 1 będą mogli przejechać się jednym samochodem z Maxem Verstappenem albo Fernando Alonso.

Program Pirelli Hot Laps obowiązywać będzie przez dziesięć wyścigów w sezonie 2018. Pierwszym wyścigiem, w którym fani, gwiazdy oraz goście będą mogli jeździć supersamochodem z kierowcą Red Bull Racing lub McLaren–Renault będzie Grand Prix Bahrajnu.

W celach realizacji owego programu Pirelli przygotuje dodatkowy unikalny garaż.

Aston Martin wykorzysta swój samochód Vantage z czterocylindrowym silnikiem V8. Co ciekawe, jest to samochód, którego produkcja rozpoczęła się już w roku 2005 i należy do kategorii G/GT. Posiada sześciobiegową manualną oraz sekwencyjną skrzynię biegów. Najlepszy model Vantage z roku 2009 osiąga moc do 426 KM, a prędkość maksymalna to zaledwie 280/290 km/h. Przyśpieszenie od 0 km/h do 100 km/h – zajmuje Vantage aż 5 sekund.

Najprawdopodobniej w celach promocyjnych zostanie wykorzystany najnowszy "podrasowany" model Vantage z większą wydajnością.

Drugi zespół, czyli ekipa z Woking podczas programu Pirelli Hot Laps będzie posługiwał się samochodem McLaren 720S z roku 2017, czyli produkcją z klasy S.

McLaren 720S według danych osiąga moc nawet do 710 KM oraz 5500 obr/min. Posada siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów. Natomiast do 100 km/h rozpędza się w mniej niż 3 sekundy.

Samochód będzie prowadzony przez Fernando Alonso i ambasadora McLarena Mikę Hakkinena.

Sean Bratches, dyrektor zarządzający ds. handlowych w Formule 1, powiedział:

Program Pirelli Hot Laps Formuły 1 to nowa okazja, aby umożliwić fanom Formuły 1 zbliżenie się do tego, co czują kierowcy na torze.

Raz w życiu doświadczyłem jazdy z tak ogromną prędkością, gdy za kierownicą siedział zawodnik wyścigowy. Jazda po kultowych torach z kierowcami F1 to marzenie, którego każdy fan F1 musi spełnić.

Kwestia wyboru fanów oraz pozostałe informacje będą ujednolicone do czasu wyścigu w Bahrajnie.

Image © Aston Martin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE