Menu

Dzieci zastąpią Grid Girls w sezonie 2018 Formuły 1

Parada kierowców

Po ostatniej decyzji Liberty Media o wycofaniu Grid Girls z Formuły 1 władze zdecydowały zatrudnić w ich miejsce młode pokolenie motorsportu w sezonie 2018.

„Grid kids”, zanim dołączą do kierowców na polach startowych, zostaną wcześniej wybrani przez lokalne kluby sportów motorowych na podstawie zdobytych osiągnięć.

To będzie niezwykły moment dla tych młodych ludzi. Wyobraźcie sobie, staną obok swoich bohaterów, będą obserwować ich przygotowania do wyścigu, elitę motorsportu - powiedział dyrektor zarządzający Formułą 1, Sean Bratches.

To niezapomniane przeżycie dla nich samych i dla ich rodzin. Inspiracja do uczenia się, aby mogli marzyć o tym, że pewnego dnia będą w tym miejscu. Jest jakiś lepszy sposób na pobudzenie następnego pokolenia Formuły 1?

Dzieciom, którym będzie towarzyszyć najbliższa rodzina, zostaną wybierani na każdy wyścig Formuły 1, ale także w serii Formuły 2 i GP3.

Formuła 1 to szczyt sportów motorowych i zarazem marzenie każdego młodego zawodnika biorącego udział w serii juniorskiej. Jesteśmy zatem szczęśliwi, że możemy przybliżyć im to marzenie, zapewniając przyszłemu bohaterowi naszego sportu szansę znalezienie się obok swoich idoli w trakcie przygotowań do startu – dodał prezydent FIA, Jean Todt.

"Grid kids" pojawiły się już w Formule E podczas sobotniego wyścigu w Chile.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE