Menu

Pirelli chce pozostać w Formule 1 na kolejne lata

Opony Pirelli

Szef Pirelli Motorsport Mario Isola powiedział, że włoski producent ogumienia jest zadowolony z możliwości dostarczania ogumienia do Formuły 1 i chce kontynuować współpracę z nowymi władzami sportu.

Pirelli to jedyny dostawca opon w Formule 1 od 2011 roku, po przejęciu zobowiązania od japońskiej firmy Brigestone. Z roku na rok włoska firma ulepszała swoje opony, a sezon 2018 rozpoczną z dodatkowymi dwoma mieszankami - hiper miękką i super twardą.

Obecny kontrakt włoskiej firmy z Formułą 1 wygasa jednak z końcem sezonu 2019, jednak Mario Isola ma nadzieję, że kontrakt zostanie przedłużony na kolejne lata.

Jesteśmy zadowoleni z obecnej sytuacji, nie jest to tajemnicą - powiedział Mario Isola w rozmowie z Racer. Również nasz główny szef, pan Tronchetti powiedział mediom, że cieszymy się z Formuły 1.

Jesteśmy bardzo zainteresowani zrozumieniem, jakie są plany nowych właścicieli Formuły 1, ponieważ było bardzo wiele dyskusji na temat przyszłych planów.

Pracujemy z nimi bardzo dużo. Wiemy, że jest to dla nich trudne, a według mnie, czasami krytyka jest zbyt duża.

Nie jest to łatwe, Łatwo krytykować, ale nie jest łatwo to zrobić. Jesteśmy zadowoleni i chcemy kontynuować naszą współpracę.

Mimo chęci przedłużenia kontraktu w Formule 1, Mario Isola nie jest w stanie podać konkretnych terminów negocjacji i podpisania nowego kontraktu, jednak spodziewa się, że rozmowy na ten temat rozpoczną się w tym roku.

Sądzę, że jest to zwykły proces, który oznacza, że muszą podjąć decyzję w tym roku.

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy będzie to czerwiec, wrzesień, czy inny miesiąc, ale na pewno w tym roku - dodał.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE