Menu

Pascal Wehrlein z szansą na powrót do Formuły 1 w sezonie 2019?

Pascal Wehrlein

Niemiec spędzi tegoroczny sezon jako kierowca testowy zespołu fabrycznego Mercedesa. Oznacza to, że nadal jest wspierany przez swój rodzimy koncern i istnieje szansa na to, że w kolejnych latach znajdzie zatrudnienie w jednej z ekip F1.

Pascal Wehrlein po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w serii DTM, w sezonie 2016 zadebiutował w barwach zespołu Manor Racing. Jego dyspozycja była naprawdę dobra, jednak trudno było to dostrzec, ponieważ Niemiec miał do dyspozycji najsłabszy samochód w stawce.

Niewiele lepiej było pod tym względem rok później. Pascal Wehrlein w sezonie 2017 reprezentował ekipę Saubera, której forma pozostawiała wiele do życzenia. Pomimo tego Niemiec dwukrotnie punktował, co było naprawdę dobrym osiągnięciem, ale nie otrzymał angażu w Formule 1 na kolejny rok.

Stajnia z Hinwil nawiązując szeroką współpracę z Alfa Romeo, w miejsce młodego Niemca zatrudniła Charlesa Leclerca - mistrza Formuły 2 z sezonu 2017 i jednocześnie protegowanego Ferrari.

Wspieraliśmy Pascala od sezonu 2013 i otrzymał swoją szansę w Formule 1, po zwycięstwie w DTM w 2015 roku. Doświadczył niezbyt łatwych lat w F1, startując w Manorze i Sauberze. Pomimo tego, zdecydowaliśmy się pozostawić go w naszej rodzinie wyścigowej na 2018 rok poprzez zaoferowanie mu roli kierowcy testowego w zespole Mercedesa. Taka posada powinna mu pomóc w zostawieniu otwartych drzwi na starty w Formule 1 w sezonie 2019 - powiedział Toto Wolff w rozmowie z Sport Bild.

Sytuacja Pascala Wehrleina jest o tyle trudna, że w gronie juniorów Mercedesa zdecydowanie bardziej perspektywicznym kierowcą stał się Esteban Ocon. Francuz zaimponował w sezonie 2017 i już teraz jest przymierzany do roli reprezentanta zespołu Mercedesa.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE