Menu

Vandoorne: Williams podjął dobrą decyzję zatrudniając Sirotkina

Sergey Sirotkin

Belg uważa, że Sergey Sirotkin naprawdę zasługuje sobie na debiut w Formule 1, a umowa z Williamsem jest odzwierciedleniem jego umiejętności i potencjału. Obaj kierowcy wspólnie ścigali się w serii GP2.

Zespół Williams w zeszłym tygodniu podjął decyzję o zatrudnieniu Sergeya Sirotkina na stanowisko kierowcy etatowego, u boku Lance Strolla. Nie jest tajemnicą, że Robert Kubica do czasu testów na torze Yas Marina w Abu Zabi był faworytem do objęcia tej posady.

W związku z doniesieniami o wsparciu finansowym, jakie Rosjanin miał przynieść do ekipy z Grove, większość obserwatorów Formuły 1 wątpi w to, że umiejętności miały kluczowy wpływ na decyzję zespołu. Niemniej jednak wiele źródeł podaje, że 22-latek był szybszy od Roberta Kubicy.

Stoffel Vandoorne w swoim mistrzowskim sezonie 2015 w serii GP2, miał okazję rywalizować z Sergeyem Sirotkinem. Rosjanin wygrał jeden wyścig i kilkukrotnie meldował się na podium. Według obecnego kierowcy McLarena Williams dobrze postąpił decydując się na angaż 22-latka.

Williams podjął dobrą decyzję. Ścigałem się z Sergeyem w seriach juniorskich i mogę potwierdzić, że jest bardzo dobrym kierowcą. Jest szybki i pracuje z całych sił nad tym, aby się poprawić. Szczerze mówiąc, Sergey jest znacznie szybszy niż wielu osobom może się wydawać - powiedział Stoffel Vandoorne cytowany przez La Derniere Heure.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE