Menu

McLaren głodny sukcesów

Stoffel Vandoorne / McLaren

Zespół z Woking od kilku lat zmaga się z wieloma problemami, które uniemożliwiają mu ponowne włączenie się do walki o najwyższe miejsca w stawce. Zak Brown, przekonuje jednak, że to, powoduje ogromny głód sukcesu.

Sezon 2017 w wykonaniu zespołu McLaren-Honda, w którym zarówno Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne zdobyli dla zespołu zaledwie trzydzieści punktów, był potwierdzeniem dwóch istotnych rzeczy. Po pierwsze, że przejście z jednostki napędowej Hondy na Renault to dla brytyjskiej ekipy najlepsze rozwiązanie. Natomiast drugą sprawą jest potwierdzenie tego, iż podwozie McLarena jest jednym z najlepszych w całej stawce..

Myślę, że był to zabawny rok – zaczął Zak Brown dla Racer. Łatwiej coś zrobić, kiedy to jest banalnie proste. Prawdziwe wyzwanie polega na tym, aby wyjść z trudnej sytuacji. Oczywiście, że chciałbym wygrać cztery mistrzostwa z rzędu, ale myślę, że to co się dzieje w zespole, obudziło w nas taki głód zwycięstwa, jakiego nie ma żaden inny zespół. Dlatego uważam, że jest to pozytywne dla wszystkich w naszej ekipie.

McLaren związał się z Hondą w 2014 roku, lecz Zak Brown podkreśla, że zespół zmagał się z problemami wcześniej, a dokładniej po roku 2012.

Presja ciążyła na każdym, ponieważ taki zespół nie powinien być z tyłu stawki - oznajmił Brown. Nie chcemy odchodzić z F1 albo się ukrywać. Jesteśmy zespołem McLaren! Chcemy walczyć o zwycięstwa i wymieszać całą stawkę.

Ostatnie trzy lata nie miały na celu ukrycia się. Wyszło, jak wyszło. Po prostu współpraca się nie udała. Ludzie powinni pamiętać, że nasza konkurencyjność spadała w ostatnich dwóch latach z jednostką Mercedesa. Fakt, trzy lata z Hondą były katastrofą, lecz nie wygraliśmy wyścigu od roku 2012! – zakończył.

McLaren od sezon 2018 będzie rywalizował z jednostką napędową Renault.

Prezentacja nowej konstrukcji MCL33 odbędzie się 23 lutego.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE