Menu

Nico Rosberg: To krok we właściwym kierunku

Robert Kubica

Nico Rosberg podkreślił, że marzenie Roberta Kubicy o powrocie do Formuły 1 pozostaje aktualne.

Wtorkowa decyzja Williamsa rozczarowała wielu polskich kibiców, którzy liczyli na angaż Polaka w Formule 1. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i Kubica dołączy do zespołu jako ten trzeci, a będzie sprawował funkcję rozwojowego i rezerwowego kierowcy.

Obowiązki kierowcy rezerwowego Williamsa są bardzo szerokie. Jego praca będzie polegać na rozwoju technologicznym bolidu, zarówno w symulatorze, jak i na torze. Polak weźmie udział już w przedsezonowych testach, podczas których zespoły będą przygotowywać auta do zbliżającego się sezonu.

Dodatkowo 33-latek wystąpi także podczas piątkowych sesji treningowych w trakcie sezonu. Pomoc będzie o tyle kluczowa, że pozwoli na znalezienie optymalnych ustawień dla najmłodszego składu kierowców w stawce. Dla samego Kubicy będzie to czas, na nabranie doświadczenia przy bolidzie najnowszej generacji.

Robert może przejechać wiele kilometrów. Dla niego to mega kontrakt i jednocześnie krok we właściwym kierunku – powiedział dla Auto Moto und Sport menadżer Polaka, Nico Rosberg.

Według nieoficjalnych informacji Robert Kubica nie wnosi do zespołu żadnego wkładu sponsorskiego, a za wykonaną pracę otrzymywać ma wynagrodzenie.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE