Menu

SMP Racing: Pieniądze nie były decydującym czynnikiem

Sergey Sirotkin

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa w Moskwie z udziałem Sergeya Sirotkina, SMP Racing oraz członków zarządu Williamsa. Rosjanin zdecydował, że jego numerem startowym będzie 35.

Według szefa banku, Borisa Rotenberga pieniądze nie były kluczowym czynnikiem decydującym o zatrudnieniu 22-latka na sezon 2018 przez zespół Williamsa.

Pieniądze odgrywają ważną rolę, jednak Sirotkin znalazł się w Williamsie nie ze względu na pieniądze, ale dzięki sportowym cechom. Sądzę, że to przez nie Williams go wybrał - powiedział Rotenberg.

22-latek w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy Williamsa z numerem 35. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 2014 roku, kierowca wybiera numer startowy od 2 do 99. Wyjątek stanowi jedynie numer 1, którego może użyć urzędujący mistrz świata oraz 17, która należy do zmarłego Julesa Bianchiego.

Ojciec Rosjanina, Oleg Sirotkin jest przekonany, że jego syn otrzymał fotel w Wiliamsie dzięki lepszej jeździe w symulatorze, jak i na torze.

Sergey przeszedł test także w symulatorze, gdzie wykazał się bardzo dużą wiedzą. Przekazał więcej informacji zwrotnych o ponad poziom lepiej od młodych kierowców - przyznał.

Według ojca Sirotkina celem na najbliższy sezon jest utrzymanie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej.

McLaren przechodzi na silniki Renault, a zawsze produkuje jedno z najlepszych podwozi. Renault przygotowywało bolid na ten sezon przez około dwa lata, więc będą równie szybcy. Konkurentem będzie Force India, Renault, jak i McLaren. Myślę, że Williams ma duży potencjał, a teraz mają młodych kierowców, którzy za rok lub dwa będą jeszcze silniejsi.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE