Menu

Martin Whitmarsh wraca do Formuły 1

FIA

Według informacji Motorsport.com były szef McLarena już wkrótce zostanie konsultantem FIA.

Martin Whitmarsh pełnił rolę szefa ekipy z Woking w latach 2009-2013. Za jego rządów dyspozycja McLarena zdecydowanie się pogorszyła i to był jeden z podstawowych powodów zwolnienia go z tego stanowiska. W 2014 roku do władzy powrócił Ron Dennis, lecz jak wszyscy pamiętają, ta zmiana nie pozwoliła zespołowi na powrót do czołówki.

59-latek po odejściu z Formuły 1 zaangażował się w wyścigi jachtów, a pod koniec zeszłego roku ponownie znalazł zatrudnienie przy sportach motorowych. W listopadzie potwierdzono, że zasiądzie w Globalnym Komitecie Doradczym Formuły E.

Obecnie Martin Whitmarsh współpracuje z FIA nad przygotowaniem przepisów, które w sposób efektywny będą kontrolowały poziom wydatków w Formule 1. Wiedza Brytyjczyka oraz doświadczenie zebrane podczas pracy na stanowisku szefa McLarena oraz Stowarzyszenia Zespołów Formuły 1, mają niezwykle istotne znaczenie w przygotowaniu tego typu regulacji.

Whitmarsh przyjął nasze zaproszenie do pracy z FIA na tymczasowych zasadach. Jego celem będzie wspieranie nas w definiowaniu przepisów finansowych dla uczciwej i zrównoważonej konkurencji w Formule 1 - powiedział szef działu komunikacji FIA Matteo Bonciani.

Więcej szczegółów na temat zatrudnienia Martina Whitmarsha i wykonywanej przez niego roli, najprawdopodobniej pojawi się podczas spotkania Grupy Strategicznej, które zaplanowane jest na najbliższy czwartek.

Image © FIA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE