Menu

Oficjalnie: Sergey Sirotkin zostaje nowym kierowcą zespołu Williams

Sergey Sirotkin podczas testów z zespołem Williams

Zespół Williams potwierdził, że drugim kierowcą zespołu w sezonie 2018 będzie Sergey Sirotkin.

Wcześniej głównym kandydatem do objęcia fotela w zespole był Robert Kubica, jednak Rosjanin wniesie ze sobą pokaźne wsparcie finansowe.

Sirotkin poprzednie dwa sezony spędził jako rozwojowy i rezerwowy kierowca w Renault. Brał udział w sześciu piątkowych treningach F1 oraz testował z Renault oraz Williamsem. Jest członkiem programu wyścigowego SMP, który rozwija karierę rosyjskich kierowców od kartingu i na każdym szczeblu wyścigowym.

22-latek będzie partnerował Lance'owi Strollowi (19 lat).

Zespół Williams w oficjalnym oświadczeniu przyznał, że młody Rosjanin zaimponował im występem podczas testów Pirelli w Abu Zabi, gdzie poprowadził FW40.

Powiedzieć, że jestem szczęśliwy i dumny z powodu dołączenia do tak znanego zespołu jak Williams, to za mało - powiedział Sergey Sirotkin. Wykonałem ogrom pracy aby dostać się w to miejsce, dlatego dziękuję wszystkim, którzy się angażowali. Rezultatem naszego wspólnego wysiłku jest możliwość spełnienia swoich marzeń i zapewniam, że zespół będzie mógł polegać na mnie.

Claire Williams, zastępca szefa zespołu, dodała: Po obszernym procesie oceny kierowców, jestem zachwycona, że możemy potwierdzić nasz skład na sezon 2018. Poświęciliśmy sporo czasu na ocenę wszystkich dostępnych opcji i jestem przekonana, że Lance wraz z Sergeyem zapewnią zespołowi najlepsze wyniki. Filozofią Williamsa zawsze było promowanie i rozwijanie młodych kierowców, a Sergey pasował do tego etosu.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE