Menu

Flavio Briatore: Fernando Alonso powróci na podium F1

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Flavio Briatore, który był szefem takich zespołów w F1, jak Benetton oraz Renault przekonuje, że w tym sezonie ponownie zobaczymy Fernando Alonso na podium.

Włoch największe sukcesy odnosił w latach 2005 i 2006, czyli wówczas, gdy jego podopiecznym był Fernando Alonso. W roku 2009 i aferze "Crashgate", Briatore otrzymał dożywotni zakaz działalności w F1. Wniesiona apelacja do trybunału w Paryżu, przyniosła oczekiwany rezultat i zakaz został uchylony, lecz były szef Renault nie powrócił do F1.

Jego przygoda z F1 jednak się nie skończyła. Włoch przez dłuższy czas był menadżerem Fernando Alonso. Prywatnie Flavio Briatore i kierowca z Oviedo to bliscy przyjaciele. Włoch był czołową postacią, która popierała decyzję Hiszpana o opuszczeniu zespołu Ferrari na rzecz ekipy McLarena. Natomiast podczas debiutu dwukrotnego mistrza świata w Indy 500 w roku 2017, Briatore udał się wraz z Alonso do USA, by tam go wspierać.

68–latek sygnalizuje, że pozostanie z ekipą z Woking czwarty rok z rzędu to świetna oznaka wiary w zespół.

Kolejny rok Alonso z McLarenem jest dowodem jego wielkiej lojalności - powiedział Włoch dla AutoHebdo we Francji.

Fernando nie spodziewał się, że napotka tak wiele problemów z niezawodnością silnika Hondy. To trwało przecież aż trzy lata. Brak niezawodności i wydajności skutkował, że zespół również cierpiał. Mimo wszystko, Alonso podpisał nowy kontrakt.

Bardzo dobrze zna ludzi z Renault i doskonale wie czego można oczekiwać od jednostki napędowej francuskiego dostawcy. Fernando powróci na podium, mam taką nadzieję! - dodał.

Image © Courtesy of IMSA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE