Menu

Jednostka napędowa 2018 Mercedesa będzie nowym projektem

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Jednostka napędowa na sezon 2018 zespołu Mercedes będzie zupełnie nowym projektem, przyznał Andy Cowell, szef działu ds. silnika.

Prawie wszystko będzie nowe - powiedział Cowell w rozmowie z Motorsport.com.

W sezonie jednostka miała kilka faz wzrostu i znaleźliśmy rozwiązania poprawy mocy silnika. Wpadliśmy na pomysł jak zmniejszyć tarcie w prawie każdym obszarze jednostki napędowej lub stratę w systemach elektrycznych.

Mimo, że to już piąty sezon z turbodoładowanymi jednostkami napędowymi, przed każdym sezon inżynierowie są w stanie znaleźć obszary, które należy poprawić i z których można wykrzesać cenny zysk w osiągach.

Za każdym razem, gdy tworzymy silnik i wdrażamy aktualizacje, uczymy się. Zamrażasz więc koncepcję, wykonujesz pracę, wykonujesz testy, jeździsz na wyścigach i podczas całej tej podróży jest to bardzo frustrujące, ponieważ uczysz się, ale nie możesz włączyć się w tę fazę bez fundamentalnego pogorszenia jakości.

Mamy mnóstwo pomysłów, wiele z nich jest małych, są to marginalne zyski w znanych obszarach. Niektóre z nich są jednak duże, są fundamentalnymi elementami naszego uczenia się, jak postępy spalania, redukcja tarcia, nowe materiały, które otwierają obszary, w których zmagaliśmy się z niezawodnością, a czasami to po prostu niespodzianki.

Chodziło nam o wykonanie tych eksperymentów i właśnie tutaj ważnym jest otoczenie testowe.

Musisz pomysleć o tym co próbujesz zmierzyć, jednak potrzebujesz bardzo imponujących pomiarów z niesamowitymi czujnikami i dobrą metodologią testowania, aby naprawdę wykryć te zyski i wybrać je z ogólnego szumu danych.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE