Menu

Jacques Villeneuve: Lewis musi mieć nowego partnera zespołowego w sezonie 2019!

Jacques Villeneuve

Zdaniem Jacquesa Villeneuve, wyłącznie Lewis Hamilton i jednostka napędowa Mercedesa są odpowiedzialni za zdobycie tytułów w sezonie 2017.

Brytyjczyk zdobył swój czwarty mistrzowski tytuł podczas Grand Prix Meksyku, czyli w trzecim wyścigu od końca. Podobna sytuacja nastąpiła w kwestii mistrzostwa konstruktorów na rzecz Mercedesa, ponieważ zespół z Brackley zdobył najwyższe trofeum cztery wyścigi przed finałem sezonu 2017 w Abu Zabi.

Natomiast Valtteri Bottas w swoim pierwszym sezonie w nowej ekipie był w stanie zająć wyłącznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców i wygrać zaledwie trzy wyścigi. Dlatego też mistrz świata F1 z roku 1997, Jacques Villeneuve uważa, że zespół popełnił olbrzymi błąd zatrudniając Fina.

Mercedes wygrał, ponieważ zachował najlepszy silnik, lecz tylko Hamilton był w stanie go wykorzystać. Występy Bottasa były niemal żenujące. To solidny kierowca numer dwa. Ja wybrałbym Pascala Wehrleina - - powiedział Villeneuve dla niemieckiej gazety Bild.

Pascal Wehrlein był bliski otrzymania posady w zespole Mercedesa, gdy Nico Rosberg ogłosił przejście na emeryturę kilka dni po zdobyciu tytułu mistrza świata. Młody Niemiec jako członek programu młodych kierowców Mercedesa był rozważany przez szefa zespołu Toto Wolffa, jako ewentualny następca Rosberga. Finalnie zespół z Brackley zawarł umowę z Williamsem i angaż otrzymał Valtteri Bottas.

Toto Wolff po zakończeniu sezonu 2017 nie wykluczył tego, iż fiński kierowca może stracić posadę w Mercedesie.

Potrzebuje lepszych wyników. Walki o tytuł. Widzieliśmy kilka chwil w Soczi i w Austrii, gdzie Valtteri spisywał się świetnie. Lecz później? Po przerwie wakacyjnej Lewis wrócił bardzo silny i wykonał krok do przodu. Valtteri zaś wykonał krok w tył. , że jest Finem o silnej, nigdy nie poddającej się mentalności. Spodziewam się, że powróci silniejszy po tym, czego nauczył się w trakcie sezonu z najlepszym kierowcą F1 obecnych czasów - powiedział Wolff dla ESPN.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE