Menu

Williams już podpisał kontrakt z Sirotkinem?

Williams

Według informacji niemieckiego magazynu Auto Bild, ekipie z Grove zostało już tylko ogłosić, że partnerem Lance Strolla od sezonu 2018 będzie Sergey Sirotkin. Zgodnie z tymi doniesieniami Rosjanin miałby związać się z tym zespołem na dwa lata.

Wśród kandydatów do zajęcia miejsca w Wiliamsie było wielu kandydatów, a jednym z największych faworytów przed długi czas miał być Robert Kubica. Niestety jednak, im bliżej kolejnego sezonu Formuły 1, tym szanse na spektakularny powrót krakowianina spadły niemal do zera.

Sergey Sirotkin zaczął być poważnie brany pod uwagę przez ekipę z Grove dopiero po testach opon Pirelli na torze Yas Marina. Ich wyniki były naprawdę dobre, co również pomogło na zgromadzenie dużego wsparcia finansowego od banku SMP.

Mógłbyś teraz rzucić monetą. Z jednym wiąże się niesamowita historia, a drugim wiele pieniędzy. Niemniej jednak żaden z nich nie należy do grupy kierowców, z którymi absolutnie trzeba się związać - powiedział były kierowca Formuły 1 Marc Surer dla Bild.

Felipe Massa niedawno przyznał, że Williams w doborze drugiego kierowcy przede wszystkim kieruje się tym, jaki budżet ewentualny kandydat mógłby wnieść. Wszelkie plotki zdają się potwierdzać wersję wydarzeń Brazylijczyka.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE