Menu

Esteban Ocon: Mercedes jest zadowolony z moich postępów

Esteban Ocon

Francuz, który niewątpliwie zaimponował podczas swojego pierwszego pełnego sezonu Formuły 1, przyznał, że odpowiadający za jego karierę zespół z Brackley jest zadowolony z jego dotychczasowych osiągnięć.

Esteban Ocon zakończył sezon 2017 jedynie trzynaście punktów za swoim zdecydowanie bardziej doświadczonym partnerem z ekipy Force India - Sergio Perezem. Francuz szczególnie w drugiej połowie minionego roku udowodnił Meksykaninowi, że nie należy go bagatelizować i jego dyspozycja zachwyciła wielu ekspertów.

Co ciekawe w zeszłym sezonie junior Mercedesa nie ukończył tylko jednego spośród dwudziestu wyścigów i punktował w aż osiemnastu.

Force India jest zadowolone z pracy, jaką wykonuję, podobnie rzecz się ma w Mercedesie. Jeśli wszyscy są usatysfakcjonowani, to mi zostaje nadal dawać z siebie wszystko - powiedział Francuz cytowany przez Motorsport.com.

Postępy kierowców należących do programu rozwojowego nawet po otrzymaniu szansy w Formule 1 są bacznie monitorowane. Esteban Ocon uchylił rąbka tajemnicy i podkreślił, że otrzymuje naprawdę duże wsparcie od Mercedesa.

Zazwyczaj rozmawiamy przez telefon, ale czasami zdarza się również, że zamienimy słowo na torze. Jest to przeważnie taka szybka telekonferencja, która trwa od 35 do 40 minut i mają na celu sprawdzenie jak sobie radzę, jakie mam problemy, gdzie mógłbym się poprawić. Mercedes odbywa także spotkania z Force India, aby sprawdzić jak przebiega mój rozwój - przyznał.

Są bardzo blisko mnie, aby wiedzieć, jak się spisuję, to normalne. To oni są głównymi sponsorami, a ja jestem członkiem programu rozwojowego. Naprawdę wykazują zainteresowanie tym jak sobie radzę i uważam to za dobrą sprawę.

Po dobrym pierwszym sezonie w Force India, Esteban Ocon mógłby już liczyć na miejsce w zespole Mercedesa. Jednak Francuz podchodzi do swojej pracy zadaniowo i nie wybiega ze swoimi marzeniami w odległą przyszłość. Jego celem na sezon 2018 jest ponowne zaprezentowanie się z dobrej strony.

W tym momencie skupiam się na pracy, którą wykonuję dla Force India. Jeśli oni i Mercedes są zadowoleni, to pojawi się wiele okazji w przyszłości. Gdy wykonujesz dobrą pracę, zawsze będą jakieś szanse. Musisz skupić się na zadaniach wykonywanych na torze i z inżynierami. W pełni ufam moim menedżerom, ponieważ wiem, że zawsze wykonywali dobrą pracę dla mnie i dokonywali dobrych wyborów - zakończył Esteban Ocon.

Image © Sahara Force India

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE