Menu

Toto Wolff: Mercedes chciał dostarczać silniki McLarenowi

Toto Wolff

Toto Wolff zdradził, że Mercedes chciał dostarczać jednostki napędowe zespołowi z Woking na sezon 2018. Rozmowy te jednak nie zakończyły się pozytywnie.

Udziałowiec McLarena, Mansour Ojjeh zwrócił się do prezesa Daimlera, Dietera Zetsche, o ewentualną transakcję pozyskania jednostek napędowych Mercedesa na przyszłoroczny sezon. Nie doszła ona jednak do skutku, ponieważ zdaniem Wolffa negocjacje trwały zbyt długo, a co za tym idzie, wprowadzenie infrastruktury dla czwartego klienta w tak krótkim czasie okazałoby się niemożliwe.

Chcieliśmy zapewnić silnik dla McLarena, lecz problem polegał na tym, że rozmowy trwały przez długi czas, a my po prostu nie mieliśmy odpowiedniej struktury i zdolności produkcyjnych. Było po prostu za późno - powiedział szef działu sportów motorowych Mercedesa dla ESPN.

Zapytany o to, czy McLaren może w przyszłości związać się z Mercedesem, Wolff dodał: Nigdy nie wolno wykluczyć jakiegokolwiek zespołu w kwestii dostarczania silnika i dlatego McLaren lub ktokolwiek inny w przyszłości może zostać naszym partnerem.

Zespół Red Bull Racing dość często wskazuje na różnicę w mocy pomiędzy silnikami Renault i wiodącymi prym w Formule 1 silnikami Mercedesa. Toto Wolff twierdzi, że to właśnie taka postawa sprawia, że Mercedes nie dostarcza swoich jednostek napędowych zespołowi z Milton Keynes.

W Formule 1, jak wszędzie w życiu - czy to prywatnym, czy biznesowym - chodzi o kompromis i uznanie mocnych i słabych stron partnera oraz pomaganie sobie nawzajem. To kultura, którą mamy w Mercedesie i która odniosła sukces w ciągu ostatnich kilku lat. Szacunek jest dla nas bardzo ważną wartością i dlatego wybraliśmy takich, a nie innych partnerów - zakończył.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE