Menu

Stroll: Udowodniłem, że jestem w stanie wykonywać dobrą robotę

Lance Stroll

Kanadyjczyk stwierdził, że pokazał się w swoim debiutanckim sezonie w Formule 1 z na tyle dobrej strony, że uciszył krytyków.

Lance Stroll, podobnie jak kilka lat temu Max Verstappen, bezpośrednio z Formuły 3 awansował do Formuły 1. Nie ma wątpliwości, że 19-latek w juniorskiej serii wyścigowej pokazał swój talent, aczkolwiek można się zastanawiać, czy jednak nie zadebiutował w Formule 1 mimo wszystko odrobinę zbyt wcześnie.

Początek sezonu dla Kanadyjczyka był niezwykle trudny, ale już podczas GP Kanady, gdzie zdobył pierwsze punkty w swojej karierze, można było odnieść wrażenie, że poczynił znaczący postęp. O ile jego występy w azjatyckiej części sezonu były naprawdę dobre, to jednak nie można pominąć fatalnych dwóch ostatnich wyścigów - GP Brazylii oraz Abu Zabi, gdzie tempo Lance Strolla było rozczarowujące.

Sezon 2017 w wykonaniu kierowcy Williamsa jednak obfitował w kilka niespodziewanie dobrych wyników. W szalonym wyścigu o GP Azerbejdżanu jako drugi najmłodszy zawodnik w historii finiszował na podium, następnie do GP Włoch startował z pierwszego rzędu.

Jeśli ludzie nie chcą tego zobaczyć, to ich problem (...). Nie chciałem nikomu udowadniać, że się myli. Czyniłem to wszystko po to, aby samego siebie utwierdzić w przekonaniu, że mogę wykonywać tą pracę najlepiej, jak tylko potrafię. Nie zmienia to jednak dla mnie nic, jestem dokładnie tą samą osobą, co osiem miesięcy temu, gdy przechodziłem przez te trudne chwile - powiedział Lance Stroll cytowany przez Motorsport.com.

19-latek ukończył swój debiutancki sezon w Formule 1 na dwunastym miejscu, jego partner z zespołu - Felipe Massa uplasował się jedynie pozycję wyżej, mając na koncie zaledwie o trzy punkty więcej.

To był świetny rok. Zdecydowanie było kilka rewelacyjnych wyników, pobiłem kilka rekordów. Spoglądam na klasyfikację i widzę, że zdobyliśmy 40 punktów. Przed startem sezonu, taki wynik brałbym w ciemno. Oczywiście, są jeszcze rzeczy, nad którymi trzeba jeszcze popracować w takcie zimy, ale rozpocznę kolejny rok jeszcze lepszy i silniejszy. Więcej doświadczenia powinno pomóc, ale jak na debiutancki sezon, jestem naprawdę bardzo zadowolony - przyznał.

Lance Stroll także w sezonie 2018 będzie reprezentantem zespołu Williams, lecz pomimo upływu czasu nadal zagadką pozostaje to, kto będzie jego partnerem z ekipy. Faworytem do zajęcia ostatniego wolnego miejsca na kolejny sezon Formuły 1 wydaje się być Sergey Sirotkin. Wśród kandydatów wymienia się również Roberta Kubicę.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE