Menu

Tor w Montrealu przejdzie modernizację

Widok od strony wejścia do padoku - obszar medialny będzie w pełni przeszklony

Tor imienia Gillesa Villeneuve'a, organizujący coroczne GP Kanady Formuły 1, przejdzie znaczącą modernizację starzejących się obiektów. Wyremontowane zostaną garaże zespołów, wieża kontrolna, podium i centrum medialne. Rozwinięciu ulegną także strefa VIPów oraz tarasy. Budowa rozpocznie się po zakończonym Grand Prix w 2018 roku, a zakończy w kwietniu 2019.

Projekt zakłada budowę nowoczesnego i wielofunkcyjnego budynku. Wartość całego przedsięwzięcia to 48 milionów dolarów, z czego 30 milionów będzie pochodzić z miasta Montreal, a 18 milionów z Ministerstwa Spraw Komunalnych i Obsługi Gruntów (Ministère des Affaires municipales et de l'Occupation du territoire - MAMOT).

Aktualna infrastruktura toru wymagała natychmiastowej modernizacji, głównie obszaru budynków dotyczących zespołów F1 oraz potrzeb technologicznych.

Zgodnie z nowym projektem wszystkie usługi zostaną skonsolidowane w jednym budynku. SPJD (Société du parc Jean- Drapeau) współpracuje z partnerami nad nowoczesnym budynkiem, który będzie oparty na najnowocześniejszych technologiach, co będzie wykorzystywane nie tylko podczas Grand Prix.

Celem jest odnowa i rozbudowa infrastruktury toru, modernizacja sprzętu w padoku, który został zbudowany w 1988 roku, a musi być dostosowany do standardów FIA oraz F1.

Nad garażami zostaną  powiększone pomieszczenia, których pojemność zwiększy się z 1800 do 5000 osób.

Nowoczesny budynek będzie wyposażony w windę towarową, za pomocą której będzie można przemieszczać na każdy poziom samochody lub inne ciężkie ładunki.

Padok będzie ustawiony na trzech kondygnacjach: najniżej położone będą garaże, wieża kontrolna i biura dla personelu, druga kondygnacja to loże, wieża kontrolna, podium oraz strefa dla mediów, natomiast trzecia kondygnacja będzie składać się z loży oraz tarasu.

Widok z tyłu padoków, położony w pobliżu basenu olimpijskiego
Architektura i wystrój pomieszczeń
Z wykorzystaniem materiałów: www.parcjeandrapeau.com Image © www.parcjeandrapeau.com

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE