Menu

Zespół Williams w piątek ujawni skład kierowców

Sergey Sirotkin

Zespół Williams w piątek zaprezentuje nazwisko drugiego kierowcy, który obok Lanca Strolla będzie reprezentował ekipę w sezonie 2018.

Do tej pory głównym kandydatem do objęcia tej roli był Robert Kubica, lecz sytuacja zmieniła się po testach w Abu Zabi wraz z pojawieniem się Sergeya Sirotkina, który był szybszy na testach od Polaka oraz niesie ze sobą wsparcie finansowe w postaci 15 milionów.

Według rosyjskiej agencji Tass, w piątek (15 grudnia) światło dziennie ujrzy ostateczna informacja w sprawie kontraktu z nowym kierowcą.

Wszyscy rosyjscy kibice sportów motorowych mają nadzieję na usłyszenie za niedługo potwierdzenia odnośnie Sirotkina oraz Williamsa - powiedział Igor Yermilin, szef Rosyjskiej Federacji sportów motorowych, w rozmowie ze Sportbox.

Z tego co rozumiem, trwają rozmowy, a menedżment Sergeya i SMP Racing ciężko pracują.

Według niepotwierdzonych informacji Robert Kubica już definitywnie nie liczy się w walce o fotel, a ewentualnym planem B został Daniil Kvyat.

Chcielibyśmy zobaczyć obu rosyjskich kierowców w zespole, ale niestety nie jest to możliwe - kontynuował Yermilin. Niemniej jednak obaj warci są bycia kierowcami zespołu Williams lub innego zespołu.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE