Menu

Autosport: Hamilton najlepszy wg szefów zespołów

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton został uznany za najlepszego kierowcę w sezonie 2017 w gronie szefów zespołów Formuły 1 w głosowaniu „Autosportu”.

Szefowie zespołów Formuły 1 po raz kolejny wybrali najlepszych dziesięciu kierowców na podstawie uzyskiwanych przez nich wyników w trakcie tegorocznych 20 wyścigów. Punkty były przyznawane za pomocą tego samego systemu, który obowiązuje w mistrzostwach (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1).

Hamilton, który zwyciężył w dziesięciu wyścigach sezonu, w tegorocznym głosowaniu zgarnął 233 z 250 możliwych punktów do zdobycia. Ten wynik jest o punkt gorszy od ubiegłorocznego głosowania, ale warto wspomnieć, że Formuła 1 straciła jeden zespół, stąd wynik można traktować jako bardziej imponujący. To czwarte z rzędu zwycięstwo kierowcy Mercedesa w tym głosowaniu.

Wicemistrz świata, Sebastian Vettel zajął w plebiscycie dopiero trzecie miejsce. Zdaniem bossów ekip druga pozycja przysługuje Maxowi Verstappenowi, który dwukrotnie stanął w tym sezonie na najwyższym stopniu podium.

Najwyżej sklasyfikowanym nowym kierowcą w tym rankingu jest Esteban Ocon, który plasuje się na piątej pozycji za Danielem Ricciardo, a przed Fernando Alonso i Kimim Raikkonenie. Ostatnie miejsce w głosowaniu zajął drugi kierowca Mercedesa, Valtteri Bottas.