Menu

Hamilton rozważa zakończenie kariery w Formule 1?

Lewis Hamilton

Czterokrotny mistrz świata w wywiadzie dla Motorsport.com zdradził, że boryka się z osobistym dylematem dotyczącym jego przyszłości w Formule 1. Brytyjczyk nie chce, aby ominęły go inne życiowe doświadczenia.

Lewis Hamilton ma ważny kontrakt na starty w zespole Mercedes do końca przyszłego sezonu. Obecnie trwają negocjacje nad przedłużeniem tej umowy o kolejne dwa lata i prawdopodobnym jest, że obie strony już wkrótce dojdą do porozumienia w tej sprawie.

Brytyjczyk znany jest z tego, że ma bogate życie towarzyskie. Często swoimi przeżyciami chwali się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zespół Mercedes pozwala mu na prowadzenie takiego życia i to właśnie był jeden z powodów, dla których opuścił ekipę McLarena w 2013 roku.

To tak jak z pogodą. Chodzi o to, żeby znaleźć balans. Przede mną kolejny rok z zespołem i chcę kontynuować swoją karierę. Znajduję się jednak w takim momencie życia, że zadaję sobie to pytanie - powiedział zapytany o swoje nastawienie na przyszłość.

Nie możesz tak po prostu wrócić do F1. Cokolwiek by się działo, będziesz tego żałował, niezależnie od tego, czy stanie się to w przyszłym roku, czy za pięć lat. Mówi się, że zostaje się tutaj tak długo jak tylko można. Nie jestem tego tak do końca pewny, ale jest wiele w życiu poza tym. Są takie rzeczy, których nie doświadczyłem w moim życiu. Rozmawiałem ostatnio z moim najlepszym przyjacielem o rzeczach, których zazdroszczę mu lub na które czekam. Na przykład mieszkanie w jednym miejscu, zyskanie rutyny: to jest moja siłownia, w nocy gram tutaj z przyjaciółmi, to moja rodzina. Każdego roku pozostaję w sporcie, opóźniam te sprawy, ale od czterdziestki jest na to dużo czasu.

Lewis Hamilton ma poczucie, że może nigdy nie doczekać tych spełnienia w tych aspektach życia, które w obecnej chwili są przerzucone na boczny tor. Silne piętno odcisnęły na nim słowa jego umierającej cioci.

Moja ciocia zmarła na raka i ostatniego dnia powiedziała, że pracowała każdego dnia mając w planie zakończenie tego i zajęcie się innymi sprawami, jednak zabrakło jej czasu. Dało mi to sporo do myślenia. Żyję dzień po dniu i próbuję wykorzystać to do maksimum. Walczę właśnie z tym - chcę się ścigać, ale z drugiej strony jest wiele różnych rzeczy, które chcę jeszcze zrobić. Chcę jednocześnie mieć tort i go zjeść. Muszę się upewnić, że wybiorę właściwy czas - wyjaśnił kierowca Mercedesa.

32-latek przyznał, że już powoli planuje sobie życie poza Formułą 1 i ma kilka zupełnie nowych pomysłów na siebie.

Odkryłem kilka innych cech, mocnych stron i nie mam nic przeciwko temu, żeby założyć firmę od początku i pracować nad jej rozwinięciem. Mógłbym również pójść na staż. Jestem podekscytowany nauką nowych zawodów. Oczywiście to dość ryzykowna sprawa, ale lubię takie pomysły. Zupełnie inaczej jest gdy martwisz się o swoją emeryturę i nie masz finansowej stabilności. To pomaga - powiedział Lewis Hamilton.

Partner zespołowy Brytyjczyka, Nico Rosberg w zeszłym roku niespodziewanie po zdobyciu mistrzowskiego tytułu zdecydował się zakończyć swoją karierę. Na przestrzeni sezonu 2017 pojawiały się spekulacje, że Lewis Hamilton mógłby pójść tą samą drogą, co jego kolega z toru. Czy jednak czterokrotny mistrz świata zrezygnuje z walki o kolejne rekordy?

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE