Menu

Pirelli zadowolone po dwudniowych testach opon na torze Yas Marina

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Kierowcy Formuły 1 z pozytywnej strony ocenili nowe mieszanki opon Pirelli, które będą do dyspozycji w sezonie 2018, po dwudniowych testach na torze Yas Marina.

Formuła 1 po ostatnim wyścigu w sezonie, pozostała na pętli w Abu Zabi, aby przetestować rozszerzoną do siedmiu, gamę mieszanek opon, w tym nową najtwardszą "Super twardą" (pomarańczową) oraz najmiększą "Hiper miękką" (różową).

Nowa najmiększa opona "Hiper miękka" okazała się strzałem w dziesiątkę dla kierowców, którzy bardzo pozytywnie ocenili zachowanie ogumienia, w tym także Lewis Hamilton, który zaznaczył, że to najlepsza opona jaką wyprodukowało Pirelli podczas swojego pobytu w Formule 1.

Podczas dwudniowych testów, każdy z zespołów miał do dyspozycji dziesięć zestawów opon, dwanaście wybranych przez Pirelli i osiem przez siebie.

Mario Isola, szef Pirelli od spraw wyścigowych ujawnił, że najmiększa mieszanka, która zadebiutuje w sezonie 2018, jest o około sekundę szybsza od opon Ultra miękkich. Włoch dodał także, że Pirelli jest bardzo zadowolone z pozyskanych danych i z oceny nowych mieszanek przez kierowców oraz zespoły.

Charakterystyka toru Yas Marina oznaczała, że test był skoncentrowany na mieszankach od pośredniej do hiper miękkiej. Cały test i wszyscy kierowcy dali nam bardzo pozytywne opinie - przyznał Isola.

Nowa opona Hiper miękka spełniła nasze początkowe oczekiwania oraz uzyskiwane czasy, którę są o sekundę lepsze na okrążeniu niż w przypadku opon Ultra miękkich, ale to oczywiście musi zostać potwierdzone również na innych rodzajach torów.

Wszystkie opony na sezon 2018, są o stopień miększe niż ich odpowiedniki z tego roku, zgodnie z tym o co prosiły zespoły, a Hiper miękka jest o dwa poziomy miększa od mieszanki Ultra miękkiej - dodał Włoch.

Kierowcy oraz zespoły Formuły 1 powrócą do akcji podczas pierwszych przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya, które zostały zaplanowane na 26.02-01.03.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE