Menu

Paddy Lowe: Robert nie ma problemu z ograniczeniami

Robert Kubica / Williams Martini Racing

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe nie udzielił informacji o dalszych planach zespołu względem Roberta Kubicy poza tegorocznymi testami opon.

Celem dwudniowych testów w Abu Zabi jest zrozumienie nowych opon wprowadzonych przez Pirelli. Uważa się również, że jest to kluczowy moment w ocenie polskiego kierowcy, czy jego ograniczenia fizyczne pozwalają na prowadzenie bolidu Formuły 1. Paddy Lowe wyznał, że zespół był pod wrażeniem, w jaki sposób podszedł do testu.

Robert wykonał świetną pracę. Byliśmy bardzo zadowoleni z liczby okrążeń, które przejechał. To kierowca z ogromnym doświadczeniem, który bardzo dobrze zna się na swojej pracy. Jest zawodowym kierowcą wyścigowym, więc ma dużą pewność siebie i dało się to odczuć w garażu, więc wszyscy są zadowoleni z Roberta.

To są testy opon, więc wspaniale było pracować z Robertem, jak i Lance’m, aby przyjrzeć się nowym oponom przed kolejnym rokiem. Sprawdziliśmy wszystkie mieszanki oprócz superhardów i hardów. To było fascynujące otrzymać informacje zwrotne na temat ogumienia, a w przypadku Roberta otrzymaliśmy również porównanie do samochodu z 2014 roku, co jest również bardzo interesujące.

Zapytany, czy jest w stu procentach zadowolony z długich przejazdów Polaka, odpowiedział: Tak, nie ma z tym problemów.

Dyrektor techniczny Williamsa naciskany przez media odniósł się do składu kierowców na kolejny sezon.

Nie mówię o następnych krokach. Testowaliśmy po to, by zrozumieć nowe opony. Robert jest fantastycznym kierowcą, który przyczynił się do tego procesu.

Image © Williams Martini Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE