Menu

Sauber rozpoczyna współpracę z Alfą Romeo od sezonu 2018

Zespół Sauber rozpoczyna wieloletnie partnerstwo na płaszczyźnie technicznej i komercyjnej z Alfą Romeo, która od sezonu 2018 będzie także tytularnym sponsorem zespołu F1.

Oznacza to, że włoski producent, należący do koncernu Fiata, powraca do sportu po niemal 30-letniej nieobecności.

Strategiczne, handlowe i technologiczne partnerstwo umożliwi inżynieryjną i techniczną wymianę w obszarze know-how.

Od sezonu 2018 na samochodach Saubera pojawi się logo Alfy Romeo, ale zespół nadal będzie korzystał z jednostek napędowych Ferrari.

Marka Alfa Romeo skorzysta na technologii i strategicznym know-how jako partner doświadczonego zespołu Sauber - tłumaczył Sergio Marchionne, dyrektor zarządzający koncernem Fiat Chrysler Automobiles.

Inżynierowie oraz technicy Alfy Romeo, którzy demonstrowali swoje możliwości w nowych modelach Gulia i Stelvio, będą mogli wykorzystać owe doświadczenie w zespole Sauber.

Jak dodał Pascal Picci, prezes Sauber Holding AG: Z przyjemnością witamy Alfę Romeo w zespole Sauber F1. Alfa Romeo ma długą historię sukcesów w wyścigach Grand Prix i jesteśmy bardzo dumni, że międzynarodowo uznana firma zdecydowała się na współpracę z nami aby powrócić na szczyt motorosportu.

Bliska współpraca z producentami samochodów stanowi dla Grupy Sauber doskonałą okazję do dalszego rozwoju technologii i projektów inżynieryjnych. Jesteśmy przekonani, że możemy zapewnić Alfa Romeo Sauber F1 Team wspaniałe sukcesy.

Image © Sauber AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE