Menu

Lewis Hamilton pod wrażeniem nowej najmiększej opony na sezon 2018

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton z zespołu Mercedes AMG Petronas uważa, że firma Pirelli wykonała bardzo dobrą pracę w rozwoju swojego ogumienia i wprowadziła nową hiper miękką mieszankę.

Włoska firma Pirelli na sezon 2018 wprowadzi dwie nowe mieszanki, czym powiększy swoją gamę ogumienia na suchą nawierzchnię do aż siedmiu. Wszystkie nowe mieszanki będą znacznie mieksze od tych z tegorocznego roku a najmiększą będzie hiper miękka, która zdoła zaoferować maksymalną wydajność podczas jednego okrążenia.

Nowa mieszanka zadebiutowała podczas pierwszego dnia posezonowych testów w Abu Zabi na torze Yas Marina, którą możliwość sprawdzenia miał Lewis Hamilton, który powiedział, że jest pod dużym wrażeniem nowych opon.

Nie jestem wielkim fanem testowania, ale to był pozytywny pierwszy dzień jazd z nowymi oponami - przyznał Lewis Hamilton. Udało nam się pokonać wiele okrążeń i zebrać wiele danych oraz informacji zwrotnych, aby upewnić się, że podążamy we właściwym kierunku w okresie zimowym.

Nowa mieszanka hiper miękka jest najlepszą oponą jaką Pirelli wyprodukowało od powrotu do Formuły 1. Stwierdzam, że inne mieszanki są wciąż zbyt twarde dla mnie, ale zmierzamy we właściwym kierunku.

To dobry sposób na zakończenie sezonu, ostatni dzień w W08. Jestem gotów aby zrobić sobie przerwę - dodał Brytyjczyk.

Drugiego dnia testów w bolidzie Mercedesa W08 zasiądzie Valtteri Bottas.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE