Menu

Zaprezentowano nowe logo Formuły 1

F1

Po dwudziestu trzech latach używania obecny logotyp Formuły 1 przejdzie do historii wraz z sezonem 2017. Od przyszłego roku będzie wykorzystywany nowy projekt.

Tuż po ceremonii podium zaprezentowano światu nowe logo Formuły 1, które zostało uproszczone względem poprzedniego projektu. W tym przypadku zostały wyraźnie zakreślone czerwone litera F i cyfra 1.

Zmiana logotypu Formuły 1 podyktowana jest względami komercyjnymi. Obecny koncept będzie bardziej użyteczny w nowoczesnych technologiach cyfrowych, które będą wykorzystywane w przyszłym roku.

Nie można umieścić starego logotypu po prawej stronie. Wiele marek próbuje uprościć swoje symbole, tak, aby zwiększyć cyfrowe miejsce - powiedział Sean Bratches szef F1 do spraw komercyjnych.

Projekt aktualnego logotypu Formuły 1 był wzorowany na dwóch samochodach walczących na torze i zmierzających do linii mety.

Nowe logo zadebiutuje w sezonie 2018 wraz z nowym pakietem grafik oraz platformą internetową, na której będzie można śledzić wyścigi Formuły 1 na żywo lub obejrzeć archiwalne materiały.

Image © @F1 Twitter

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE